Nasz top 10: Najlepsze seriale czerwca 2016

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

7. "UnReal" (nowość na liście)

"UnReal" (Fot. Lifetime)

"UnReal" (Fot. Lifetime)


Marta Wawrzyn: Najbardziej szatański kobiecy duet, jaki możecie teraz oglądać w serialach, powrócił w rewelacyjnej formie. "UnReal" jako satyra na kulisy telewizji jest jeszcze lepsze - ostrzejsze, bardziej cyniczne i na swój sposób bardziej wyrafinowane - niż w zeszłym roku. A totalna wojna, którą uprawiają Rachel i Quinn, smakuje po prostu rewelacyjnie.

Dokładnie tak jak przed rokiem "UnReal" bez owijania w bawełnę powtarza nam, że telewizja kłamie, bajki nie istnieją, a magicy, dzięki którym powstają nasze ulubione programy, to manipulanci czy wręcz totalni socjopaci. Na prawdziwe tragedie, do których te manipulacje na pewno prędzej czy później doprowadzą, na razie jeszcze czekamy. Ale nawet kiedy w "UnReal" od fabuły bardziej liczy się komentarz społeczny, serial po prostu wymiata.

Mało który z obecnie emitowanych tytułów może się też równać z produkcją Lifetime, jeśli chodzi o konstrukcję swoich (anty)bohaterek. Tak niejednoznaczne postacie kobiece wciąż nie są w telewizji oczywistością, a 2. sezon wydaje się je wręcz wynosić na nowy poziom.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10