15 jesiennych powrotów serialowych, na które czekam najbardziej

"Gilmore Girls" (Fot. WB)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

4. "Rectify" (sezon 4) - 26 października


Dziwnie będzie oglądać "Rectify" jesienią, a jeszcze dziwniejsza jest świadomość, że to już prawie koniec. W końcu to jeden z tych seriali, które mogłyby trwać w nieskończoność, niespiesznie tocząc się przed siebie. Rozwiązania, odpowiedzi? Tak, dobrze byłoby jakieś otrzymać, ale koniec końców w "Rectify" bardziej chodzi o "tu i teraz" niż o prawdę, której nie zna do końca chyba nawet sam Daniel.

Przed nami osiem finałowych odcinków, które na pewno przyniosą jakieś wyjaśnienia dotyczące historii sprzed lat. Ale na całą prawdę bym nie liczyła. Twórca serialu Ray McKinnon, pytany o to przez dziennikarzy podczas TCA Press Tour, oznajmił sarkastycznie, że razem ze scenarzystami postanowił "ujawnić w pierwszym odcinku, że on ją zabił". A tak naprawdę? Tak naprawdę "coś na pewno zostanie ujawnione" i "mam nadzieję, że będziecie usatysfakcjonowani".

Dla mnie ważniejsze jest to, że zobaczymy kolejny etap podróży Daniela ku tzw. normalności. Ostatnio widzieliśmy go jak przeniósł się z Paulie do Nashville, gdzie rozpoczął nowe życie z dala od rodziny. To nowy rozdział i dla niego, i dla nich - ale ich wzajemne relacje raczej się nie rozluźnią, bo za dużo wydarzyło się w poprzednich sezonach. Akcja ma teraz przeskoczyć do przodu o kilka miesięcy, a my będziemy towarzyszyć zarówno Danielowi, jak i bohaterom, którzy zostali w Paulie.

Czekam i jednocześnie nie czekam - w końcu kiedy 4. sezon "Rectify" ruszy, od pożegnania z Danielem będą nas dzielić zaledwie dwa miesiące.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15