"Młody papież" u nas wcześniej niż w UK. Polska data premiery serialu Paolo Sorrentino

"Młody papież" (Fot. Sky/Gianni Fiorito)

0

HBO poinformowało, że serial, w którym Jude Law gra papieża, pojawi się w Polsce kilka dni przed premierą brytyjską. Mamy też kilka nowych zdjęć.

Jak już informowaliśmy wcześniej, w październiku Jude Law zostanie papieżem. Serial "Młody papież" ("The Young Pope") powstał we współpracy Sky Atlantic, HBO i Canal+. Reżyserem składającej się z 8 odcinków produkcji jest laureat Oscara Paolo Sorrentino. Główną rolę - pochodzącego z USA papieża Lenny'ego Belardo, zwanego Piusem XIII - gra wspomniany wyżej Jude Law, w obsadzie znajdują się też Diane Keaton (w roli zakonnicy) i James Cromwell.

Opis serialu jest frapujący: to, że młody i czarujący Beladro, został wybrany przez Kolegium Kardynałów, wydaje się być skutkiem prostej i efektywnej kampanii. Ale pozory mylą. W Watykanie Pius XIII wydaje się być tajemniczy i pełen sprzeczności - przebiegły i naiwny, staromodny i bardzo nowoczesny, wątpiący i zdecydowany, ironiczny, pedantyczny, zraniony i bezwzględny. Idzie samotną ścieżką, szukając Boga dla ludzkości, ale sam też jest człowiekiem poszukującym.

HBO Polska przysłało właśnie informację, z której wynika, że serial będzie u nas wcześniej niż sądziliśmy. Dwa pierwsze odcinki serialu będą dostępne od 25 października w HBO GO. A potem produkcja będzie udostępniana po dwa odcinki w serwisie co tydzień. Sprawdziliśmy, czy przypadkiem Polska nie jest pierwsza w kolejce do nowego papieża i okazało się, że niestety nie - w międzyczasie zostało ogłoszone, że Sky Atlantic we Włoszech i Niemczech zacznie pokazywać serial już 21 października.

Nie mamy pojęcia, czy nie pojawi się jeszcze jakaś data, niemniej jednak dobrze wiedzieć, że oto kolejny głośny tytuł będzie miał premierę w Polsce tuż po premierze światowej. A przy okazji łapcie nowe zdjęcia "Młodego papieża" od HBO. Jest tu Jude Law, jest też Paolo Sorrentino na stołku reżysera.

Młody papież Jude Law-1000

Młody papież_PaoloSorrentino_Credit@GianniFiorito-1000
Młody papież_JudeLaw_Credit@GianniFiorito sml-10001