13 kultowych seriali, które chcielibyśmy zobaczyć na polskim Netfliksie

"Przyjaciele" (Fot. NBC)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

"M*A*S*H"

"M*A*S*H" (Fot. CBS)

"M*A*S*H" (Fot. CBS)


To akurat serial, który ciągle mamy okazję oglądać w Polsce (na FOX Comedy), ale bez wątpienia jego obecność w netfliksowej ofercie stanowiłaby dla wielu widzów ogromną zaletę. Bo "M*A*S*H" to jedna z tych produkcji, która cieszy się równie dużym kultem za oceanem, co u nas. Licząca łącznie ponad 250 odcinków historia pracowników szpitala polowego w trakcie wojny w Korei to serialowa legenda, w przypadku której można by tylko wymieniać towarzyszące je zawrotne liczby i byłby to wystarczający powód, by się z nią (ponownie) zaprzyjaźnić.

Zostawmy jednak cyferki, bo "M*A*S*H" to coś znacznie więcej. To komedia, która równie często co okazji do śmiechu dostarcza chwil refleksji i wzruszeń, zachowując zdrową równowagę pomiędzy najwyższej klasy humorem, a poważniejszą opowieścią. Twórcy nigdy nie sprowadzili swojego dzieła do absurdu (choć jego samego oczywiście nie brakowało), dzięki czemu historię Sokolego Oka i reszty ogląda się nadal znakomicie i jestem pewien, że nigdy się to nie zmieni. Bo "M*A*S*H" to serial ponadczasowy, w równej mierze zabawny i inteligentny, pozbawiony patosu, ale potrafiący mówić o sprawach trudnych, niemal niepasująch do komedii. Produkcji napisanych z takim wyczuciem i praktycznie nie obniżających poziomu przez cały czas emisji nie ma wiele w historii telewizji, a już ostatnimi czasy praktycznie wcale.

"M*A*S*H" byłby więc znakomitym uzupełnieniem współczesnych komedii, udowadniającym, że da się jednocześnie śmieszyć i podejmować trudne tematy. Inna sprawa, że kto raz po niego sięgnie, pewnie szybko zapomni o całej reszcie – całkiem słusznie zresztą. [Mateusz Piesowicz]

mash0567

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13