13 kultowych seriali, które chcielibyśmy zobaczyć na polskim Netfliksie

"Przyjaciele" (Fot. NBC)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

"Z Archiwum X"

"Z Archiwum X" (Fot. FOX)

"Z Archiwum X" (Fot. FOX)


O 10. sezonie "Z Archiwum X" chciałbym szybko zapomnieć. Być może jestem już za stary na przygody Muldera i Scully. A może to właśnie główni bohaterowie serialu FOX-a postarzeli się tak bardzo, że dziś nie są to postaci, których losy warto śledzić. Przed premierą nowych odcinków przepełniony ambicją doszedłem do wniosku, że muszę przypomnieć sobie te najważniejsze historie sprzed ponad 20 lat. W praktyce skończyło się to na obejrzeniu czterech odcinków, w czym skutecznie przeszkodził brak dostępu do początków "Z Archiwum X".

W polskiej telewizji serial praktycznie nie istnieje (poza pojedynczymi odcinkami na FOX-ie, na które zwykle i tak nie mam czasu), a sytuacja ma się podobnie w serwisach internetowych. Netfliksie, do dzieła! Ja wiem, że prawa ma FOX. Ja wiem, że FOX dumnie obwieścił niedawno, że chcą zrobić kolejny sezon z premierą zapewne w 2018 roku. Ale i tak chcę Muldera i Scully z czasów, gdy byli młodzi, piękni, zabawni i intrygujący, a ich przygody oglądało się z zapartym tchem.

Ponad 200 odcinków "Z Archiwum X" na Netfliksie załatwiłoby też problem na domowych posiadówkach ze znajomymi, gdy ktoś wpadnie na ambitny pomysł: "obejrzyjmy jakiś horror!". Szybka lista najbardziej strasznych odcinków "The X Files" gwarantuje nieprzespaną noc dla całej gromadki oglądających. Chciałbym przekonać się o tym na własnej skórze. Jestem pewny, że najbardziej pokręcone historie wciąż potrafią straszyć tak, jak 20 lat temu (i nie wspominam już o muzyce z czołówki). [Marcin Rączka]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13