13 kultowych seriali, które chcielibyśmy zobaczyć na polskim Netfliksie

"Przyjaciele" (Fot. NBC)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

"Mad Men"

"Mad Men" (Fot. AMC)

"Mad Men" (Fot. AMC)


Prawdziwy młodzieniaszek w tym gronie, bo ledwie rok temu zachwycaliśmy się finałowym odcinkiem serialu, który wielu z Was uwielbia co najmniej równo mocno, co my w redakcji. Tym bardziej odczuwalny jest jego brak w polskim Netfliksie, bo teraz, gdy z Donem Draperem i resztą nie spotykamy się już co tydzień, chciałoby się jakoś wypełnić tę pustkę. Zwłaszcza że, choć znakomitych seriali nam nie brakuje, jakoś żaden nie chce zostać "nowym Mad Menem".

I szczerze mówiąc, wątpię, by kiedykolwiek miało się to komuś udać, bo dzieło Matthew Weinera to rzecz absolutnie wyjątkowa. Serial doskonały pod każdym względem, poczynając od scenariusza, poprzez kreacje aktorskie, a na odtworzonych w najdrobniejszych detalach realiach historycznych skończywszy. To jedna z tych produkcji, co do których nie waham się używać sformułowania "ekranowa poezja", bo każdy odcinek "Mad Men" to prawdziwa uczta. Wymienianie jego zalet nie ma większego sensu, wystarczy, że przejrzycie Serialową, na której aż roi się od zachwytów i długich dyskusji po każdym odcinku. To też sprawia, że nieco wątpliwa staje się forma jego oglądania na Netfliksie, bo w żaden sposób nie wyobrażam sobie tutaj binge-watchingu.

Na szczęście do pożerania kolejnych odcinków w sprinterskim tempie nie jesteśmy zmuszani, więc, o ile kiedyś nastąpi ten szczęśliwy dzień i serial AMC trafi do polskiej bazy, będzie można się nim rozkoszować we właściwy sposób. Czyli z kieliszkiem wina, po kilka razy powtarzając niektóre sceny i rozmyślając nad ich znaczeniem. Bo tylko tak w pełni docenimy geniusz, który stoi za "Mad Men". Jeśli Netflix ułatwi nam przeżywanie tych emocji po raz kolejny (a dla niektórych może po raz pierwszy), to jestem pewien, że wielu z Was obsypie go w zamian złotówkami. [Mateusz Piesowicz]

don0356

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13