13 kultowych seriali, które chcielibyśmy zobaczyć na polskim Netfliksie

"Przyjaciele" (Fot. NBC)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

"Miasteczko Twin Peaks"

"Twin Peaks" (Fot. ABC)

"Twin Peaks" (Fot. ABC)


Amanda Seyfried, Tom Sizemore, Naomi Watts, Jennifer Jason Leigh, Ashley Judd, Monica Bellucci czy Jeremy Davies. To tylko mały wycinek obsady kolejnego sezonu serialu "Miasteczko Twin Pekas", który do telewizji z nowymi odcinkami powróci już w 2017 roku. Powrót kultowego dzieła Davida Lyncha to jednak przede wszystkim kontynuacja wydarzeń znanych z poprzednich odcinków, a to oznacza, że w większości w serialu pojawi się też oryginalna obsada. Aby z czystym sumieniem móc oglądać kontynuację "Twin Peaks", wypada więc znać poprzednie odcinki. W tym miejscu lepiej nie przyznawajcie się, jeśli nigdy nie oglądaliście tej produkcji. Wspominam wyłącznie o osobach, które "Twin Peaks" oglądały jakiś czas temu i potrzebują odświeżenia historii. Problem w tym, że na dziś nie ma jak tego zrobić.

Oczywiście - można zakupić wydanie DVD (czy ktoś ogląda dziś jeszcze filmy i seriale na DVD!?), można też liczyć, że uda się wyłapać pojedyncze odcinki np. na CBS Europa. W praktyce jednak na dzień dzisiejszy nikt z Was nie ma możliwości obejrzenia legalnie "Miasteczka Twin Peaks" od pierwszego do ostatniego odcinka. Netfliksie - w tym miejscu wchodzisz do gry. Z prostej przyczyny - "Twin Peaks" to nie jest serial, który da się oglądać po jednym odcinku co tydzień. Jest to niezdrowe i nieprzyjemne. W grę wchodzi tylko binge-watching, najlepiej na kilka posiedzeń przed telewizorem.

Netflix to firma, która uwielbia przymilać się swoim abonentom i kupować prawa do starszych seriali, których emisja została wznowiona po latach. Przykład pierwszy z brzegu? "Star Trek". W styczniu 2017 roku zadebiutuje nowy serial telewizyjny w tym uniwersum, a poza USA emitowany będzie wyłącznie na Netfliksie. Dodatkowo już teraz w serwisie znajdują się wszystkie filmy i seriale z uniwersum, które bez problemu można oglądać. Dlaczego więc nie zrobić powtórki z "Miasteczkiem Twin Peaks"? Jestem pewny, że już teraz trwają zakulisowe rozmowy pomiędzy telewizją Showtime a platformami internetowymi na temat emisji nowych odcinków serialu Davida Lyncha poza USA. I wydaje się, że Netflix to mocny kandydat, by w 2017 roku tylko tam oglądać kolejne odcinki "Twin Peaks". [Marcin Rączka]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13