15 najlepiej zarabiających aktorek serialowych

"The Mindy Project" (Fot. FOX)

0

W zeszłym roku na liście najlepiej zarabiających aktorek królowały razem Sofia Vergara i Kaley Cuoco. Teraz znowu sytuacja w czołówce się zmieniła, ale lista dalej zdominowana jest przez panie z sitcomów i procedurali.

Zeszłoroczna lista najlepiej zarabiających aktorek była o tyle ciekawa, że po raz pierwszy od kilku lat Sofia Vergara z "Modern Family" - która zgarnia miliony nie tylko za serial, ale też chociażby za występy w reklamach - miała godną rywalkę, Kaley Cuoco z "Teorii wielkiego podrywu". Obie panie miały wtedy identyczne zarobki roczne - 28,5 mln dolarów.

Nową listę znajdziecie w serwisie Variety, pod uwagę wzięto zarobki z okresu od czerwca 2015 roku do czerwca 2016 roku. Na pierwsze miejsce powróciła Vergara, która zarobiła przez rok okrągłe 43 mln dolarów. Kaley Cuoco jest druga - choć zgarnia teraz milion za każdy odcinek "Teorii wielkiego podrywu", udało jej się uzbierać przez rok "tylko" 24,5 mln dolarów (czyli prawie nie miała dochodów poza serialem). Na trzecie miejsce awansowała Mindy Kaling, której konto przez rok powiększyło się o 15 milionów.

Powyżej 10 milionów zarobiły także Ellen Pompeo z "Chirurgów", Mariska Hargitay z "Law and Order: SVU", Kerry Washington ze "Skandalu", Stana Katic z "Castle", Priyanka Chopra z "Quantico" (debiutantka w tym gronie), Julianna Margulies z "Żony idealnej" i Julie Bowen z "Modern Family". Na listę załapały się również panie z "NCIS", "The Middle", "Kości", "New Girl", a także Julian Louis-Dreyfus z "Veepa", która jest jedyną w tym gronie aktorką grającą w serialu telewizji kablowej.

To nic nowego, że na takich listach aktorów z seriali kablówek praktycznie nie ma. Nie łapie się też Netflix, który wydaje na swoje seriale miliardy, ale aktorom nie płaci aż tyle, ile płacą amerykańskie telewizje ogólnodostępne gwiazdom emitowanych od lat tasiemców. To się nie zmienia od lat.

A oto pełne zestawienie 15 najlepiej zarabiających aktorek z seriali. Ich połączone dochody wyniosły w tym roku 208,5 mln dolarów - czyli o 43,5 mln więcej niż rok temu.

1. Sofia Vergara — 43 mln dolarów
2. Kaley Cuoco — 24,5 mln dolarów
3. Mindy Kaling — 15 mln dolarów
4. Ellen Pompeo — 14,5 mln dolarów
Mariska Hargitay — 14,5 mln dolarów
6. Kerry Washington — 13,5 mln dolarów
7. Stana Katic — 12 mln dolarów
8. Priyanka Chopra — 11 mln dolarów
9. Julianna Margulies — 10,5 mln dolarów
10. Julie Bowen — 10 mln dolarów
11. Pauley Perrette — 9,5 mln dolarów
12. Patricia Heaton — 8,5 mln dolarów
13. Emily Deschanel — 7,5 mln dolarów
Julia Louis-Dreyfus — 7,5 mln dolarów
15. Zooey Deschanel — 7 mln dolarów