12 najlepszych jesiennych zaskoczeń z ostatnich lat (i co się z tymi serialami stało)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

W przeciwieństwie do kablówek, gdzie sukces nowego serialu nie jest wielkim zaskoczeniem, tylko normą, amerykańska telewizja ogólnodostępna nie ma się zbyt dobrze. Co roku przynajmniej kilka szumnie zapowiadanych nowych tytułów okazuje się gniotami, a drugiego sezonu nie doczekuje prawie żaden serial. To pasmo gigantycznych porażek, które zdarzało nam się już wyliczać. Ale tym razem, zainspirowani przykładem "This Is Us" przyjrzymy się sukcesom Wielkiej Czwórki (i CW), choćby tym bardzo krótkotrwałym.

"This Is Us"

Fot. NBC

Fot. NBC


Świeżynka w zestawie, a przy okazji serial, wobec którego mamy coraz większe oczekiwania. Tym bardziej, że po głośnej premierze, która zrobiła na nas ogromne wrażenie, produkcja autorstwa Dana Fogelmana wcale nie spuściła z tonu. A najlepsze w tym jest to, że "This Is Us" jest po prostu... zwykłe. W bardzo dobrym tego słowa znaczeniu, bo udowadniającym, że kablówki wcale nie mają licencji na tworzenie prostych, ciepłych i poruszających historii. W telewizji ogólnodostępnej takie cuda też są możliwe, o ile zabiorą się za to właściwi ludzie.

"This Is Us" zaskakuje przede wszystkim swoją subtelnością, jakiej po NBC nie spodziewał się chyba nikt. To serial, który potrafi połączyć efektowne, ale nie przekombinowane pomysły (te końcowe twisty to mistrzostwo świata) z wykonaniem, które przyciąga przed ekrany wielomilionową publikę. Na pozór zupełnie zwyczajna historia niczym niewyróżniających się ludzi próbujących uporządkować sobie życie w różnych, czasem bardzo skomplikowanych sytuacjach, okazuje się skrywać w środku mnóstwo emocji – i to nie takich, które trzeba wykrzykiwać sobie w twarz. Bo "This Is Us" to serial bardzo skromny, bez pośpiechu odkrywający swoje tajemnice, a przy tym potrafiący nieustannie zaskakiwać.

Po pierwszym odcinku wszyscy byliśmy zachwyceni, a jednocześnie sceptyczni – bo czy przypadkiem nie okaże się, że wspaniały twist z końcówki to wszystko, co twórcy mają w zanadrzu? Kolejne tygodnie pokazały, jak bardzo się myliliśmy. "This Is Us" nie tylko skrywa znacznie więcej sekretów, ale też bardzo umiejętnie nimi żongluje, by przyciągnąć przed ekrany coraz to nowych widzów. Produkcja NBC to już w tym momencie jedna z największych pozytywnych niespodzianek nie tylko jesieni, ale i całego roku, a tempo, w jakim rośnie w naszych oczach, sprawia, że nie sposób przewidzieć, gdzie się zatrzyma. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
REKLAMA