Serialowe hity i kity - nasze podsumowanie tygodnia

"The Walking Dead" (Fot. AMC)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Ten tydzień zdominowała dyskusja o krwawej łaźni w "The Walking Dead". A poza tym doceniamy "Zamęt", "This Is Us", "The Fall", a także - po raz ostatni w tym miesiącu! - "San Junipero" z 3. serii "Black Mirror".

HIT TYGODNIA: "San Junipero" jeszcze raz

"Black Mirror" (Fot. Netflix)

"Black Mirror" (Fot. Netflix)


Tak, chwaliliśmy już 3. sezon "Black Mirror" tydzień temu. W ostatnim czasie pisaliśmy także zarówno o tym odcinku, jak i o całej reszcie, w mniejszych lub większych superlatywach. Nie możemy jednak przejść obojętnie wobec faktu, że "San Junipero" to nawet jak na serial Charliego Brookera dzieło absolutnie wyjątkowe. Oglądałem go oczywiście więcej niż raz i praktycznie za każdym seansem podobał mi się coraz bardziej, utwierdzając mnie w przekonaniu, że muszę zmienić kolejność w czołówce listy moich ulubionych odcinków "Black Mirror".

Bo "San Junipero" posiada to, za co ten serial uwielbiamy, czyli absolutnie błyskotliwy koncept, nad którym można dyskutować godzinami, zauważając jego różne oblicza, jak i znacznie więcej. Historia to jednocześnie bardzo pasująca do świata "Black Mirror", jak i zdecydowanie wyróżniająca się na tle całej reszty. Dawka różnego rodzaju emocji, wzruszeń, ekranowej magii i scenariuszowego wyrachowania jest tak duża, że do teraz nie potrafię pojąć, jak udało się to wszystko zmieścić w zaledwie jednej godzinie. "San Junipero" to telewizja absolutnie najwyższej klasy, właściwie już wykraczająca poza jej ramy. Widać po niej, co oznacza netfliksowy budżet, ale przede wszystkim widać, co znaczy oddać te z pewnością ogromne pieniądze we właściwe ręce. Nigdy nie żałuj grosza na Charliego Brookera, Netfliksie, bardzo prosimy! [Mateusz Piesowicz]

gugu456

mackenzie45

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
REKLAMA