13 seriali, które marnie skończyły, mimo że miały rewelacyjne początki

"Dexter" (Fot. Showtime)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

"Lost"

"Lost" (Fot. ABC)

"Lost" (Fot. ABC)

Cóż to był za serial! Na wspomnienie tego, jak bardzo fascynowały kolejne odcinki "Zagubionych", z jakim przejęciem się je oglądało, oceniało i rozkładano na czynniki pierwsze na forach internetowych, zaczynam się mimowolnie uśmiechać. Jestem pewien, że sprawa dotyczy również wielu z Was, bo serial ABC był początkiem miłości do telewizyjnych produkcji niejednego dzisiejszego zapaleńca. Sprawia to, że nie zawsze chce się pamiętać o jego wadach, a tych przecież nie brakowało, zwłaszcza w drugiej połowie serii, gdy twórcy zaczęli się plątać we własnym scenariuszu.

died3456

Choć "Zagubieni" nie odnotowali tak spektakularnego upadku, jak niektóre z innych pozycji na tej liście, to nie da się ukryć, że im bardziej zbliżaliśmy się do wyjaśnienia (ha, to duże słowo) tutejszych tajemnic, tym bardziej serial rozczarowywał. Z czasem fascynujące zagadki zaczęły się przemieniać w niezbyt satysfakcjonujące odpowiedzi lub ich całkowity brak, a ułożenie z nich spójnej całości przerastało możliwości zwykłego fana. Twórcy wyraźnie zapomnieli, że samo zadawanie pytań to zbyt mało, a nawet najbardziej zagorzali zwolennicy mogli poczuć się oszukani brakiem rozwiązań.

Tym bardziej że te, które ostatecznie nam podsunięto, były, łagodnie mówiąc, kontrowersyjne. Choć sam należę do grupy, która raczej broni twórców "Zagubionych" za finałowe zwroty akcji i zakończenie, w najmniejszym stopniu nie dziwią mnie narzekania. Serial ABC padł niestety ofiarą samego siebie, zapętlając się w takim stopniu, że dobrego wyjścia z sytuacji już nie było. [Mateusz Piesowicz]

lost-fin45

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
REKLAMA