Serialowe hity i kity - nasze podsumowanie tygodnia

"Westworld" (Fot. HBO)

1 2 3 4 5 6 7

Za nami tydzień, w którym król był tylko jeden - finał "Westworld". Poza tym doceniamy powrót "Mozart in the Jungle", świąteczny klimat w "This Is Us" czy przedfinałowe emocje w "Rectify".

HIT TYGODNIA: Świąteczne emocje w "This Is Us"

"This Is Us" (Fot. NBC)

"This Is Us" (Fot. NBC)


"This Is Us" przyzwyczaiło nas już do tego, że każdy odcinek to istna bomba emocjonalna, ale "Last Christmas" jakimś cudem jeszcze przekroczyło zwyczajową dawkę. Baliśmy się o małą Kate, ze smutkiem patrzyliśmy na umierającego doktora K i trzymaliśmy kciuki, aby bohater Jimmiego Simpsona przeżył, a najlepiej jeszcze kiedyś pojawił się na ekranie. Podobnie jak Randall, trochę się zdziwiliśmy, widząc, że "dziadek jest gejem, a przynajmniej bi", a na dodatek skrywa w sobie kolejną emocjonalną historię, w której ważną rolę odgrywa Denis O'Hare.

Z ekranu dosłownie wylewało się ciepło, nostalgia i świąteczny klimat. Nie zabrakło ważnych rozmów (Kate i Rebecca) i wigilijnej magii (nic złego nie zdarza się w Wigilię?), a na koniec wszyscy zdołali odnaleźć drogę do siebie nawzajem. I wtedy doszło do tragedii... Taki zestaw wątków prawdopodobnie zabiłby każdy serial i zbliżył go do opery mydlanej, ale nie "This Is Us". W "This Is Us" wszystko to poprowadzono lekko, z wdziękiem i wyczuciem.

W czasach kiedy stacje telewizyjne przerzucają się pomysłami na najbardziej pokręconych antybohaterów, naprawdę miło mieć serial, który dla odmiany potrafi sprzedać tradycyjne wartości i tradycyjne relacje społeczne w tak atrakcyjny sposób. [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6 7
REKLAMA