Złote Globy 2017: "This Is Us" i Winona Ryder wśród największych faworytów

"This Is Us" (Fot. NBC)

Jeśli źródła Michaela Ausiello się nie mylą, w tym roku będzie ciekawie na rozdaniu Złotych Globów. Faworytem w wyścigu do najważniejszej nagrody jest ponoć serial NBC opowiadający o pewnej sympatycznej rodzinie.

Michael Ausiello ma najlepsze źródła w całej serialowej branży, a w tym roku mówią one, że Złoty Glob w kategorii Najlepszy serial dramatyczny otrzyma "This Is Us". Jeśli te przewidywania się sprawdzą, będzie to pierwszy Złoty Glob w najważniejszej kategorii dla serialu NBC od 2001 roku, kiedy to nagrodzono "The West Wing".

Na tym nie koniec zaszczytów dla "This Is Us" - nagrodę dla najlepszej aktorki drugoplanowej ma zgarnąć Chrissy Metz. Ausiello twierdzi, że Złote Globy w kategoriach aktorskich dostaną także John Lithgow z "The Crown" (który pokona Sterlinga K. Browna z "American Crime Story") oraz Sarah Jessica Parker za serial "Divorce". Choć smutna komedia HBO nie spodobała się krytykom, szansa na nagrodę w przypadku tej aktorki jest rzeczywiście duża, w końcu dostała ona już cztery Złote Globy za "Seks w wielkim mieście".

Michael Ausiello podaje także wśród faworytów Winonę Ryder, "Atlantę" i Donalda Glovera oraz "American Crime Story". I wszystko to brzmi bardzo prawdopodobnie, w końcu wiemy nie od dziś, że Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej rządzi się swoimi prawami. Zwłaszcza "This Is Us" wygląda jak serial, który może w tym roku sporo namieszać... albo odejść z niczym.

Na ile trafne są przewidywania Ausiello? No cóż, różnie z tym bywa. Rok temu szef TVLine wieszczył wielkie zwycięstwo "Outlandera" i "Mozart in the Jungle" - okazało się, że tylko w tym drugim przypadku miał rację. Ale też pamiętajmy, że to on jako pierwszy doniósł o czymś, co wydawało się naprawdę niemożliwe - że Lady Gaga pokona Kirsten Dunst. Ostatecznie to się sprawdziło, a Dunst przegrała wszystko, co było do przegrania (podobnie zresztą jak całe "Fargo").

A jeśli nie pamiętacie już, kto ma szansę na nagrodę w najbliższą niedzielę, tutaj znajdziecie nominacje do Złotych Globów 2017.

REKLAMA