Złote Globy 2017 - kto wygra, kto powinien wygrać? Zapraszamy do typowania!

"American Crime Story" (Fot. FX)

0

W nocy z niedzieli na poniedziałek zostaną rozdane Złote Globy, a wśród faworytów znajdują się m.in. "This Is Us" i "American Crime Story". Kto zgarnie w tym roku nagrody, kto zostanie skrzywdzony?

Tradycyjnie, zanim zabierzemy się za typowanie, proszę o otwarcie pełnej listy nominowanych, żebyście wiedzieli, o czym mowa. W tekście poniżej piszę, które seriale i którzy aktorzy według mnie dostaną w tym roku Złote Globy oraz kto według mnie wygrać powinien. Zapraszam Was do zgłaszania własnych typów, a także do głosowania w naszej krótkiej sondzie.

73. rozdanie Złotych Globów odbędzie się 8 stycznia, imprezę tym razem poprowadzi Jimmy Fallon.

NAJLEPSZY SERIAL DRAMATYCZNY
Kto wygra?
Michael Ausiello twierdzi, że "This Is Us". Ja bym nie skreślała "Stranger Things" i "Westworld" - to prawda, że oba seriale pojawiały się raczej nisko na listach najlepszych produkcji 2016 roku wg amerykańskich krytyków, ale wystarczy przejrzeć podobne rankingi z Wielkiej Brytanii, by uświadomić sobie, że reszta świata te seriale nie tylko lubi, ale i ceni. A tutaj, tak się składa, głosującymi są zagraniczni dziennikarze. Nie zdziwię się więc, jeśli ze Złotym Globem pod pachą wyjdzie z gali ekipa "Westworld".
Kto powinien wygrać? Przede wszystkim - nie podoba mi się zestaw nominowanych, dużo ciekawiej prezentują się i komedie, i seriale limitowane. To nie jest lista najlepszych seriali dramatycznych, raczej coś w stylu "5 seriali, które widzieli w zeszłym roku wszyscy". Brakuje mi tu zwłaszcza "The Americans" i "Rectify", przy czym to drugie nie miało żadnych szans się tu znaleźć. Z takiego grona nominowanych nie jestem w stanie wskazać swojego faworyta, ale na pewno nagroda dla "This Is Us" mnie nie zmartwi, bo to serial, jakiego w telewizji ogólnodostępnej nie było od dawna. Jego docenienie mogłoby dać pozytywnego kopa Wielkiej Czwórce.

NAJLEPSZY SERIAL KOMEDIOWY LUB MUSICAL
Kto wygra?
"Atlanta". Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej w ostatnich latach udowodniło, że potrafi doceniać świeżość w komediach.
Kto powinien wygrać? Zdecydowanie jestem za "Atlantą". Pozostałe tytuły są świetne, ale ten rok jednak upłynął przede wszystkim pod znakiem fantastycznego debiutu Donalda Glovera.

NAJLEPSZY AKTOR W SERIALU DRAMATYCZNYM
Kto wygra?
Pewnie Billy Bob Thornton i "Goliath". Serial słaby jak barszcz, ale nazwisko robi swoje. Poza tym ten akurat aktor nawet w słabym serialu potrafi pokazać cuda. Wiem, co mówię - dla niego obejrzałam całość, padając ze śmiechu przy każdym większym zwrocie akcji.
Kto powinien wygrać? Matthew Rhys. "The Americans" dostarczyło w zeszłym roku najwięcej emocji, co jest zasługą nie tylko wyśmienitego scenariusza, ale i obojga odtwórców głównych ról.

NAJLEPSZY AKTOR W SERIALU KOMEDIOWYM LUB MUSICALU
Kto wygra?
Donald Glover i "Atlanta". No chyba że "Atlanta" jednak wszystko przegra, wtedy Nick Nolte i serial, którego nikt nie widział i oglądać nie powinien, choć jest w nim Nick Nolte.
Kto powinien wygrać? Rok temu wszystko zgarnął Gael García Bernal i "Mozart in the Jungle", teraz dokładnie tego samego życzę Gloverowi.

NAJLEPSZA AKTORKA W SERIALU DRAMATYCZNYM
Kto wygra?
TVLine pisze, że Winona Ryder, mnie się wydaje, że jednak rywalizacja będzie dużo bardziej wyrównana i nagrodę może wywalczyć na przykład Evan Rachel Wood.
Kto powinien wygrać? Jeden z najmocniejszych zestawów nazwisk na tegorocznej liście nominowanych. Ja najbardziej życzę zwycięstwa Keri Russell, która dokonuje cudów od czterech sezonów w "The Americans", ale świat sprawiedliwy nie jest. Życzę wszystkiego dobrego zarówno Evan Rachel Wood, jak i Claire Foy czy Caitrionie Balfe, wciąż broniącej tutaj honoru "Outlandera". Winona Ryder moim zdaniem jest tutaj jedyną osobą, która wygrać nie powinna, bo im bardziej jej postać histeryzowała w "Stranger Things", tym mniej było dla mnie w tym wszystkim emocji. Ale to oczywiście tylko moja skromna opinia.

NAJLEPSZA AKTORKA W SERIALU KOMEDIOWYM LUB MUSICALU
Kto wygra?
Sarah Jessica Parker zgarnęła wcześniej cztery Złote Globy i wydaje mi się, że może dostać kolejny. Bo nazwisko i "Seks w wielkim mieście" robią wciąż swoje.
Kto powinien wygrać? Każdy, tylko nie Sarah Jessica Parker. Jeśli coś udowodnił "Rozwód", to że ona jest aktorką jednej roli i potrzebuje szpilek i Manhattanu, żeby błyszczeć. Jako zwykła kobieta z przedmieścia, żona wąsatego przedsiębiorcy i matka dwójki dzieci, nie sprawdza się wcale. Wygrać powinna Issa Rae, która okazała się prawdziwym objawieniem i wulkanem pozytywnej energii w jednym.

NAJLEPSZY AKTOR DRUGOPLANOWY
Kto wygra?
Przecieki TVLine mówią, że John Lithgow, mnie równie prawdopodobny wydaje się Sterling K. Brown, który zgarnia za zeszły rok, co tylko jest do zgarnięcia.
Kto powinien wygrać? Mam tutaj dylemat, który sprowadza się do wyboru pomiędzy wyżej wymienioną dwójką. Po namyśle stawiam na Johna Lithgowa, który miał absurdalnie wręcz trudne zadanie - pokazać ludzką stronę jednej z największych politycznych ikon w dziejach Wielkiej Brytanii - i wywiązał się z niego więcej niż bezbłędnie. A poza tym "The Crown" więcej nagród raczej na tej gali nie dostanie.

NAJLEPSZA AKTORKA DRUGOPLANOWA
Kto wygra?
TVLine podaje, że Chrissy Metz, a ja myślę, że może jednak Lena Headey.
Kto powinien wygrać? Moje faworytki tutaj to Thandie Newton i właśnie Lena Headey. Obsada "This Is Us" jest rewelacyjna, ale wydaje mi się, że panie z "Westworld" i "Gry o tron" miały jednak tym razem trochę większe pole do popisu.

NAJLEPSZY FILM TELEWIZYJNY LUB MINISERIAL
Kto wygra?
"American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona".
Kto powinien wygrać? "American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona". I tylko trochę będzie mi szkoda "Długiej nocy", która paradoksalnie pewnie miałaby większe szanse w kategorii Najlepszy dramat, gdzie nie ma tak oczywistego faworyta.

NAJLEPSZY AKTOR W MINISERIALU LUB FILMIE TELEWIZYJNYM
Kto wygra?
Myślę, że Courtney B. Vance, który swoim ekspresyjnym występem przebił wszystkich w "American Crime Story".
Kto powinien wygrać? Zdecydowanie głosuję na Courtneya B. Vance'a, znów żałując, że panowie z "Długiej nocy" odejdą pewnie z niczym.

NAJLEPSZA AKTORKA W MINISERIALU LUB FILMIE TELEWIZYJNYM
Kto wygra?
Skoro nie ma w tym roku Lady Gagi, to pewnie Sarah Paulson.
Kto powinien wygrać? Sarah Paulson.

Tyle ode mnie, teraz czas na Was! Jakie są Wasze nadzieje i oczekiwania dotyczące tegorocznych Złotych Globów? Kogo brakuje Wam wśród nominowanych? Komentujcie - i koniecznie też zagłosujcie w naszej sondzie.