13 serialowych premier, które czekają nas w styczniu

"Seria niefortunnych zdarzeń" (Fot. Netflix)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

"Pustkowie" - polska premiera 7 stycznia w HBO i HBO GO

Czeski miniserial, który w sobotę ma polską premierę. Akcja dzieje się w małym miasteczku niedaleko czesko-polskiej granicy, gdzie w niejasnych okolicznościach znika nastoletnia córka lokalnej starosty, Hany Sikorovej (Zuzana Stivínová) - kobiety, która walczyła o przetrwanie swojej społeczności, kiedy duży koncern wydobywczy zaczął proponować mieszkańcom wysokie rekompensaty za opuszczenie domów.

"Pustkowie" to pełen tajemnic serial, zrealizowany przez młodych twórców - Alice Nellis i Ivana Zachariáša. Autorem scenariusza jest Stepán Hulik, który kilka lat wcześniej stworzył napisał scenariusz "Gorejącego krzewu" w reżyserii Agnieszki Holland. Główne role grają Zuzana Stivínová ("Opowieści o zwyczajnym szaleństwie"), Jaroslav Dušek ("Na złamanie karku"), Eliška Krenková ("Mężczyźni w nadziei"), Leoš Noha ("El Paso") oraz Jan Cina ("Smradi").

Chwalony przez czeskich krytyków miniserial będzie miał premierę w sobotę, 7 stycznia o godz. 20.10 w HBO. W HBO GO tego samego dnia pojawi się od razu cała 8-odcinkowa produkcja.

pustkowie01

pustkowie02

pustkowie03

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13