Krwawa i szalona odyseja, jakiej jeszcze nie widzieliście. Nowy zwiastun "American Gods" jest rewelacyjny!

"American Gods" (Fot. Starz)

Nowy zwiastun "Amerykańskich bogów" przypomina nam, że to serial telewizji Starz. Czyli oprócz czarnego humoru i wszelkiego rodzaju dziwności nie zabraknie też brutalnych scen.

Tej wiosny na antenie Starz zadebiutuje serial "American Gods", oparty na powieści Neila Gaimana. Jego głównym bohaterem jest Cień (Ricky Whittle), facet, który wychodzi z więzienia, tuż po tym jak dowiaduje się, że jego żona (Emily Browning) nie żyje. W drodze do domu spotyka tajemniczego Pana Wednesdaya (Ian McShane), który pokazuje mu świat, jaki mu się nie śnił. Panowie znajdą się w środku surrealistycznej wojny pomiędzy starymi bogami a nowymi bogami, odzwierciedlającymi zamiłowanie współczesnych społeczeństw do pieniędzy, technologii, mediów, celebrytów czy używek.

W niesamowitej obsadzie serialu znajdują się także Pablo Schreiber jako Szalony Sweeney, Yetide Badaki jako Bilquis, Bruce Langley jako Techno Chłopiec, Crispin Glover jako Pan World, Orlando Jones jako Pan Nancy, Kristin Chenoweth jako Wielkanoc, Gillian Anderson jako Media, Cloris Leachman jako Zoria Wieczernaja, Peter Stormare jako Czernobog, Corbin Bernsen jako Wulkan i Jonathan Tucker jako Lokaj Lyesmith.

Twórcą serialu jest Bryan Fuller ("Hannibal", "Pushing Daisies"), co samo w sobie jest już zapowiedzią uczty dla oczu. Widać to było w teaserach/GIF-ach promujących serial - i tym bardziej widać to w zwiastunie, który jest wypełniony wszelkiego rodzaju dziwnością, ale też dość brutalny.

Premiera serialu w USA zaplanowana została na 30 kwietnia, polskiej daty jeszcze nie znamy.

REKLAMA