Serialowe hity i kity - nasze podsumowanie tygodnia

"Legion" (Fot. FX)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

HIT TYGODNIA: Żegnamy Anię z sierocińca, witamy Anię Shirley-Cuthbert

"Anne" (Fot. CBC)

"Anne" (Fot. CBC)


Naprawdę bardzo mnie dziwi fakt, że aż tak przypadła mi do gustu nowa adaptacja klasycznej powieści Lucy Maud Montgomery. Trudno jednak oprzeć się serialowej "Ani", która trafia w sam środek tarczy, stawiając na szczere i proste emocje, ubarwione porcją realizmu, a nawet szczyptą mroku sprawiającą, że daleko tej ekranizacji do bajkowych wizji sprzed lat.

Całkiem odważnie poczyna sobie także twórczyni Moira Walley-Beckett z książkowym oryginałem, nadal jednak w stu procentach zachowując jego ducha. W 2. odcinku odbyliśmy choćby pomysłową i emocjonującą podróż tam i z powrotem oraz zobaczyliśmy, jak wielką trudność sprawia wyrażanie najprostszych uczuć. Nie ma w tym niby niczego odkrywczego, ale należy się twórcom "Ani" uznanie za łatwość, z jaką radzą sobie z tymi ekranowymi banałami. Większość na ich miejscu przepadłaby w sztucznych stereotypach.

Tutaj nie ma o nich mowy, w czym ogromna zasługa grającej tytułową rolę Amybeth McNulty. Naturalność wręcz bije z tej dziewczyny, nieważne, czy akurat trzeba pokazać bardzo wrażliwą stronę swojej bohaterki, czy wręcz odwrotnie. Sprawdza się znakomicie w obydwu odsłonach. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
REKLAMA