Nasze podsumowanie tygodnia - tym razem same hity!

"The Handmaid's Tale" (Fot. Hulu)

0
1 2 3 4 5 6 7

Ten tydzień to przede wszystkim jeden mocny debiut - "Opowieść podręcznej" udowodniła nam wszystkim, że Hulu też potrafi robić wielkie seriale. Poza tym doceniamy "Fargo", "Pozostawionych", "Dear White People" i nie tylko.

HIT TYGODNIA: Przypadki przeklętej Nory, czyli nieziemska Carrie Coon w "Pozostawionych"

"Pozostawieni" (Fot. HBO)

"Pozostawieni" (Fot. HBO)


Koniec świata już wkrótce, a ani my, ani tym bardziej bohaterowie "Pozostawionych" nie są bliżsi zrozumienia tego, czego właściwie należy się po nim spodziewać. Wręcz przeciwnie, im mniej czasu pozostaje do feralnej daty, tym bardziej wszyscy wydają się pogubieni, a co gorsza, dopada ich bolesna przeszłość.

Z całą pewnością tyczy się to Nory, której dwie twarze zobaczyliśmy w odcinku "Don't Be Ridiculous". Jedną, w pełni racjonalną i odpierającą wszelkie przejawy niezwykłości ścianą zdrowego rozsądku i jeszcze zdrowszego sarkazmu oraz drugą, ciągle zatopioną w bólu po stracie i chwytającą się kolejnej szansy na... Na co tak właściwie? Ponowne ujrzenie własnych dzieci? Prawdziwe szczęście? A może po prostu zakończenie tej udręki?

Bo co do tego, że Nora cierpi, nie może być najmniejszych wątpliwości, choć ona sama przed większością świata woli zachowywać pozory. W końcu kto jak kto, ale ta bohaterka na mechanizmach obronnych zna się świetnie, a czy ironiczne poczucie humoru i zapewnianie bliskich o własnym szczęściu różni się tak bardzo od twierdzenia, że twój mąż wcale nie spadł ze słupa, na którym spędził ostatnich kilka lat? Chyba nie i wydaje się, że właśnie Nora wie o tym najlepiej.

Nie śmiem jej jednak w żadnym stopniu osądzać, wszak nawet w takim serialu jak "Pozostawieni" trudno o bardziej poszkodowaną przez los postać. Jeśli więc ma "przeklęta Nora" szansę na chociaż odrobinę ulgi, to ja kibicuję jej z całego serca, nieważne, czy chodzi akurat o lot do Australii w pogoni za ułudą, czy zwykłe skakanie na trampolinie. Jeśli Carrie Coon nie zostanie należycie doceniona za tę rolę, to nie ma na tym świecie sprawiedliwości. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7