Które seriale warto oglądać? Oceniamy kwietniowe nowości

"Dear White People" (Fot. Netflix)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

"Great News"

Nowa komedia NBC, która, gdyby tylko dostała szansę, mogłaby zostać naszym drugim "30 Rock". Twórczynią "Great News" jest Tracey Wigfield, zdobywczyni nagrody Emmy za scenariusz do "30 Rock", a w ekipie producentów mamy Tinę Fey i Roberta Carlocka. Całą resztę też jakby skądś znamy - serial zabiera nas za kulisy programu telewizyjnego, przedstawia zabieganą producentkę, której nikt nie docenia, i resztę ekipy. Charakterystyczna bieganina, szybkie rzucanie żartami, muzyka, która dodatkowo podkręca tempo - to wszystko było w "30 Rock" i jest to obecne także tutaj.

Ale nawet jeśli format skądś znamy, nic nie szkodzi. "Great News" ma bowiem do zaoferowania własną treść, własną historię i własne bohaterki, które nie są niczyją kopią. Głównym źródłem komizmu, jak i wszelkich emocji w serialu, jest taka oto nietypowa sytuacja: w ramach samorozwoju matka postanawia zostać stażystką w telewizji, gdzie pracuje jej córka. Pomysł trochę śmieszny, a trochę straszny, zwłaszcza dla córki, która niekoniecznie chce przychodzić do pracy z mamą.

Briga Heelan jako Katie, czyli córka, i Andrea Martin w roli jej matki, Carol, są świetne. Serial ma fantastyczną energię, oferuje zaskakująco dużo prawdziwych emocji - ta relacja jest naprawdę skomplikowana, jako że obie panie potrzebują siebie nawzajem, choć niekoniecznie chcą to przyznać - i sporo żartów, które trafiają w punkt. Sama chemia pomiędzy głównymi bohaterkami prawdopodobnie mogłaby nieść serial przez kilka sezonów. A w ekipie znajdują się jeszcze John Michael Higgins, Nicole Richie i Adam Campbell, których postacie - telewizyjnych prezenterów i producentów - także mogłyby się fajnie rozwinąć.

"Great News" prawdopodobnie jednak nie dostanie szansy, żeby zaistnieć. NBC cały sezon postanowiło wyemitować w ciągu kilku tygodni, poczynając od końca kwietnia. To byłoby w stanie zabić każdy serial - a co dopiero inteligentną, z definicji niszową komedię, która potrzebuje na tym etapie wsparcia. [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12