10 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"New Girl" (Fot. FOX)

Brytyjczycy rozdali telewizyjne nagrody BAFTA. FOX zamówił finałowy sezon "New Girl". Piąty spin-off "Gry o tron" w przygotowaniu. A oprócz tego "This Is Us", "Code Black" i nie tylko.

1. Brytyjczycy rozdali telewizyjne nagrody BAFTA. Jeśli spodziewaliście się, że "The Crown" zgarnie wszystkie nagrody BAFTA, to werdykt jest dość zaskakujący. Nagrodę dla najlepszego serialu dramatycznego otrzymało "Happy Valley", a dla najlepszej aktorki grająca główną rolę w tym serialu Sarah Lancashire. Najlepsza komedia to według Brytyjczyków "People Just Do Nothing", a najlepsza aktorka komediowa - Phoebe Waller-Bridge. Najlepszy telewizyjny moment to pościg węży za iguaną w "Planet Earth II", który pokonał m.in. bitwę bękartów z "Gry o tron". Wśród nagrodzonych znaleźli się także "National Treasure", "American Crime Story", Tom Hollander za "Nocnego recepcjonistę" - pełna lista zwycięzców tutaj.

2. FOX zamówił finałowy sezon "New Girl". Jake Johnson napisał na Twitterze, że "New Girl" powróci z 7. sezonem, składającym się z 8 odcinków. Będzie to już finałowa seria.

3. Będzie 3. sezon "Code Black". Telewizja CBS zamówiła 3. sezon serialu medycznego "Code Black". Liczy odcinków na razie nie podano.

4. Zapowiedź 3. sezonu "Stitchers". Serial wraca 5 czerwca, a oto krótki zwiastun.

5. Co dalej z "Chicago Justice" i "Trial & Error"? Choć NBC ogłosiło ramówkę na nowy sezon i wszystko już powinno być jasne, wciąż nie wiadomo, co z tymi dwoma serialami. Bob Greenblatt z NBC wyjaśnił, że wciąż trwają negocjacje ze studiem Warner Bros. dotyczące "Trial & Error" i bardzo chciałby, aby zakończyły się one pomyślnie. Z kolei na "Chicago Justice" nie było jesienią miejsca w ramówce, dlatego na razie postanowiono nie podejmować decyzji. W tym przypadku możemy zostać potrzymani w niepewności nawet jeszcze kilka tygodni.

6. Netflix zamówił swój drugi francuski serial. Nowy projekt nosi tytuł "Osmosis" i dzieje się w Paryżu z niedalekiej przyszłości, w świecie, w którym istnieje aplikacja, pozwalająca znaleźć prawdziwą miłość. Na razie zamówiono 8 odcinków.

7. Piąty spin-off "Gry o tron" w przygotowaniu. George R.R. Martin zdradził, że HBO przygotowuje nie cztery, a pięć scenariuszy różnych spin-offów "Gry o tron". Nie wiemy, kim jest piąty scenarzysta, który tworzy kolejny spin-off, Martin nie podał nazwiska, napisał jedynie, że to świetny facet, który zna i kocha Westeros bardziej niż ktokolwiek.

8. "No Tomorrow" także otrzymało zakończenie. CW skasowało "Frequency" i "No Tomorrow", ale oba seriale dostały krótkie epilogi.

9. "This Is Us" zostanie pokazane po finale Super Bowl. NBC zdradziło, że w niedzielę 4 lutego po finale Super Bowl planuje pokazać "This Is Us".

10. USA Network zamawia "Damnation". Telewizja USA Network zamówiła serial "Damnation" Tony'ego Tosta ("Longmire"). Osadzona w latach 30. poprzedniego wieku saga opowie o Ameryce z tamtego okresu, w której ścierały się wielkie pieniądze, Bóg i głód; szarlatani i prorocy. W pilocie poznamy Setha Davenporta (Killian Scott z "Ripper Street"), faceta, który udaje małomiasteczkowego pastora z Iowy. Ma jednak większy cel - rozpocząć wielkie powstanie przeciwko status quo. Jego największego przeciwnika grać będzie Logan Marshall-Green ("Quarry").

REKLAMA