Michał Żebrowski nie ma szans! Amerykańskie serwisy typują, kto powinien zagrać w "Wiedźminie"

Mads Mikkelsen ma Wiedźmina?

Mads Mikkelsen, Nikolaj Coster-Waldau, Alexander Skarsgård, a może ktoś zupełnie nieznany? Po tym jak Netflix ogłosił, że będzie serial o Wiedźminie, cały świat typuje, kto powinien zagrać Geralta z Rivii.

Kiedy Netflix ogłosił, że będzie serial o Wiedźminie, nie tylko w polskim internecie zawrzało. Produkcja ma być międzynarodowa (za sterami stoją twórcy "The Expanse", a także Tomasz Bagiński; Andrzej Sapkowski będzie konsultantem), anglojęzyczna i skierowana do światowego widza. To oznacza, że Polaków w obsadzie raczej nie będzie. Czy będą znane twarze, czy Netflix pójdzie tą drogą co HBO, które wybrało do "Gry o tron" mniej popularne osoby albo wręcz całkowitych debiutantów? Tego nie wiemy, ale zawsze można spekulować.

I nie tylko Polacy to robią, już, już widząc Evę Green jako Yennefer i kogoś równie znanego w roli Geralta. W amerykańskich serwisach też jest typowana obsada serialowego "Wiedźmina". Najciekawsza dyskusja toczy się na Reddicie, którego użytkownicy skłaniają się ku opcji, że w serialu Netfliksa powinny pojawić się jakieś nowe osoby zamiast aktorów, których widzieliśmy już wszędzie. Inne serwisy z kolei rzucają różne nazwiska, czasem dość odważnie (np. Sean Bean). Oto 8 aktorów, którzy pojawili się na listach kandydatów na Geralta z Rivii (m.in. tutaj, tutaj i tutaj).

Mads Mikkelsen

Kandydat na Wiedźmina, który już od dawna ma swoich zwolenników - jest nawet strona na Facebooku, na której fani lobbują właśnie za nim. I nic dziwnego, surowy wygląd, stanowcze spojrzenie i ogromna charyzma czynią z niego Geralta doskonałego.

mads-mikkelsen-wiedzmin

Nikolaj Coster-Waldau

Zupełnie inny aktor, ale równie wyrazisty. Nikolaj Coster-Waldau pokazał w "Grze o tron", że równie dobrze może grać Księcia z Bajki i silnego faceta z charakterem. Władać mieczem już potrafi, a zamiana jednego świata fantasy na inny to raczej też nie problem.

Jaime-Lannister-456

Josh Holloway

Kolejny bardzo urodziwy aktor, który ma w sobie wystarczająco dużo dzikości i uroku, by wcielić się w Wiedźmina. Ma także miliony fanek na całym świecie, jeszcze z czasów "Lost".

josh-holloway-lost-wallpaper-3

Alexander Skarsgård

Jeszcze jeden oczywisty wybór - skandynawska uroda, występy w świetnych serialach (ostatnio w "Wielkich kłamstewkach") i flashbacki z "True Blood", w których widzieliśmy go jako wojownika wikingów, to całkiem niezłe kwalifikacje.

alexskarsgard567

Charlie Hunnam

Dopóki pozostajemy w kręgach charyzmatycznych, przystojnych blondynów, Jax z "Synów Anarchii" również narzuca się sam. Zwłaszcza po występie w "Królu Arturze: Legendzie miecza".

CharlieHunnam04567

Djimon Hounsou

Djimon Hounsou pojawił się wśród typów serwisu TV Guide, który tym samym postawił pytanie: czy aby na pewno Geralt musi mieć "odpowiedni" kolor skóry, czy może jednak charakter wystarczy?

Made In Hollywood Honors

Kristofer Hivju

Kolejny interesujący typ TV Guide - Kristofer Hivju, czyli Tormund z "Gry o tron", to aktor i wyrazisty, i doświadczony w scenach walki. Klasycznej urody chłodnego wojownika raczej nie posiada, ale być może wcale nie musi?

tormund-456

Travis Fimmel

I znów wybór dość oczywisty - facet, który gra wikinga, ma w sobie i surowość, i charyzmę, i bardzo dużo uroku.

travis-fimmel456

REKLAMA