6 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Twin Peaks" (Fot. Showtime/EW.com)

0

Nowe "Twin Peaks" startuje dziś w HBO (i już jest w HBO GO). Richard Madden zagra w nowym serialu Amazona. Netflix zapowiada serial "Ciemny kryształ: Czas buntu". A oprócz tego "House of Cards", "Saturday Night Live" i nie tylko.

1. Nowe "Twin Peaks" startuje dziś w HBO. Dwie pierwsze części - czy jak kto woli, odcinki - nowej serii "Twin Peaks" HBO pokaże dziś o godz. 22:10 (za tydzień dwie kolejne). A cztery pierwsze części już teraz można oglądać w serwisie HBO GO. Jeśli nie pamiętacie, co działo się ostatnio z bohaterami, polecamy naszą ściągawkę.

2. Sky Italia wypuściła wczoraj "Twin Peaks" wcześniej. Włoscy fani mogli obejrzeć powrót "Twin Peaks" nieco wcześniej niż reszta świata, bo telewizja Sky Italia przez pomyłkę wypuściła nowe odcinki w niedzielę w środku dnia. Zanim pomyłkę naprawiono, były one dostępne przez kilka godzin na platformach Now TV i Sky on Demand.

3. Richard Madden w nowym serialu Amazona. Znany z "Gry o tron" Richard Madden pojawi się w jednym z odcinków "Electric Dreams", antologii Amazona na podstawie opowiadań Philipa K. Dicka. W planach jest 10 odcinków, z których każdy będzie opowiadać inną historię. Wystąpią w nich m.in. Anna Paquin, Terrence Howard, Mireille Enos, Greg Kinnear, Steve Buscemi, Lara Pulver i Bryan Cranston. Odcinek "The Hood Maker", w którym zagra Madden, osadzony będzie w świecie pozbawionym zaawansowanej technologii. Ale komunikacja ludzi mieszkających w odległych od siebie miejsca wciąż jest możliwa - dzięki mutantom telepatom.

4. Netflix zapowiada serial "Ciemny kryształ: Czas buntu". Netflix wraz z The Jim Henson Company nakręci 10-odcinkowy serial będący prequelem "Ciemnego kryształu" - kultowego filmu Jima Hensona z lat 80. "Ciemny kryształ: Czas buntu" powróci na planetę Thra, gdzie czekać nas będę nowe przygody. Gdy trójka Gelflingów odkrywa przerażającą tajemnicę siły Skeksisów, wyrusza na misję, której celem jest wzniecić powstanie i ocalić ich świat. Zdjęcia do serialu ruszą jesienią, a krótką zapowiedź możecie zobaczyć już teraz.

5. Robin Wright o "House of Cards" i Donaldzie Trumpie. "Donald Trump ukradł wszystkie nasze pomysły na 6. sezon" - powiedziała Robin Wright podczas festiwalu w Cannes, dodając, że ona by chciała, aby na prezydenta USA wystartowała Michelle Obama.

6. Jeszcze jedna osoba opuszcza "Saturday Night Live". Po czterech sezonach z programu odchodzi Sasheer Zamata.

Wow. What a fantastic end to a fantastic season, thanks SNL

Post udostępniony przez Sasheer Zamata (@thesheertruth)