Muzyka Maxa Richtera z "Pozostawionych" sprawia, że wszystko wydaje się smutniejsze - oto kilka dowodów

Co by było, gdyby muzykę Maxa Richtera z "Pozostawionych" wykorzystać w scenach z "Breaking Bad", "Głupiego i głupszego" albo "Króla Lwa"? Wszystko od razu robi się znacznie smutniejsze!

"Pozostawieni" to jedna z tych telewizyjnych opowieści, które rozkładają widzów emocjonalnie na łopatki, a jedną z osób odpowiedzialnych za ten stan rzeczy jest Max Richter, kompozytor, tworzący muzykę do serialu (polecamy nasz wywiad, w którym go pytaliśmy, jak to robi). Jego muzyka niesie ze sobą niesamowity ładunek emocjonalny, jak się okazuje, nie tylko w zestawieniu z perypetiami ludzi, których świat się skończył.

Serwis Uproxx odkrył youtube'ową playlistę pt. "Everything Is Sadder with The Leftovers Music", której autorami jest ekipa Freshly Popped Culture. Wszystkich klipów powstało jedenaście i znajdziecie je tutaj.

Poniżej najlepsza moim zdaniem szóstka: rozpoczynający całą zabawę klip z kluczową sceną z "The Avengers", ten moment z "Króla Lwa", który i bez muzyki z "Pozostawionych" doprowadził wszystkich do płaczu, emocjonalny moment z filmu "Manchester by the Sea", jedna z najsmutniejszych scen z "Bajeru z Bel-Air", a także wybuch Jessego z "Breaking Bad" i na deser jeszcze wyjątkowo straszny fragment "Głupiego i głupszego".

REKLAMA