Emmy 2017: Nasze nominacje dla aktorów z seriali dramatycznych

0
1 2 3 4 5 6 7

Akademia Telewizyjna w przyszłym tygodniu ogłosi nominacje do nagród Emmy, a oto kolejne nasze typy. Spośród pierwszoplanowych aktorów z seriali dramatycznych doceniamy m.in. Dana Stevensa, Justina Theroux i Adena Younga. Przypominamy, że wybieramy wyłącznie spośród aktorek i aktorów, którzy zostali zgłoszeni do Emmy, w takich kategoriach, w jakich zostali zgłoszeni. Wszystkie nasze nominacje znajdziecie tutaj.

Sterling K. Brown, "This Is Us"

"This Is Us" (Fot. NBC)

"This Is Us" (Fot. NBC)


"This Is Us" z pewnością nie jest serialem pozbawionym wad, ale akurat aktorstwo to jego mocna lub bardzo mocna strona. Bardzo mocna najczęściej wtedy, gdy na ekranie pojawia się Randall. Mężczyzna tak przygnieciony problemami, że każdemu powinno go być żal – i pewnie by było, gdyby nie jeden drobny szczegół. Szczęśliwy i poukładany Randall nie dałby bowiem tylu możliwości wykazania się Sterlingowi K. Brownowi.

Wcale byśmy się nie zdziwili, gdyby aktor nagrodzony Emmy w zeszłym roku (za "American Crime Story") powtórzył ten sukces, tyle że w innej kategorii. Zasłużył i to bardzo, tworząc postać niejednoznaczną, o bardzo skomplikowanej, a zarazem kruchej psychice. Nie popadał przy tym w histerię, ale za pomocą subtelnych środków pokazał, jak na pozór poukładany człowiek rozpada się na naszych oczach na drobne kawałeczki i jak mozolnie składa się na powrót w całość, bo ma dla kogo.

Niby to zwykły banał – każdy ma przecież prawo się załamać – ale pokażcie mi innego aktora, który potrafiłby to zrobić w tak niepozorny sposób, wywołując równie spektakularny efekt (kulminacja przypadła na odcinek "Jack Pearson's Son"). A to przecież nie wszystko, bo Randall to facet o różnych obliczach i bardzo złożonych relacjach nawet z najbliższymi sobie osobami. W każdej z nich Brown wypada równie dobrze, sprawiając, że nawet po słabszych momentach serialu zawsze znajdzie się powód, by do niego wrócić. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7