12 seriali, które warto nadrobić tego lata (dwa sezony i więcej)

"Halt and Catch Fire" (Fot. AMC)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Superbohaterskie seriale Netfliksa

Fot. Netflix

Fot. Netflix

Wyjątkowa pozycja na liście, bo to nie jeden serial, a cztery, z których z czystym sumieniem możemy Wam polecić tylko trzy. Pasują jednak one do listy wielosezonowców jak ulał, a to z prostego powodu. Wszystkie są elementami telewizyjnego uniwersum Marvela na Netfliksie, którego cztery wiodące postaci spotkają się już tego lata w jednym dużym crossoverze, czyli "The Defenders".

Premiera tegoż 18 sierpnia, jest więc jeszcze dość czasu, by nadrobić zaległości i zapoznać się z wypełnionym superbohaterami Nowym Jorkiem. Warto to zrobić, nawet jeśli tego typu historie to kompletnie nie Wasza bajka, bo netfliksowe produkcje znacznie odstają od tego, co zazwyczaj oferują serialowe opowieści o komiksowych postaciach. Zamiast stereotypowych fabułek i płytkich charakterów odzianych w pstrokate stroje, dostajemy tutaj opowieści mroczne, poważne i skupione na dobrze napisanych, skomplikowanych postaciach. Momentami wręcz nie przypomina to komiksowych adaptacji, a raczej dojrzałe dramaty o ludziach z wieloma problemami, wśród których walka z łotrami wcale nie jest najważniejsza.

Ciągle jednak są to historie o superbohaterach, w których nie brakuje ani efektownej akcji (celuje w niej zwłaszcza "Daredevil", jedyny w towarzystwie, który dorobił się już dwóch sezonów), ani kapitalnego klimatu (ach, ten Harlem z "Luke'a Cage'a"!), ani wyrazistych postaci ("Jessica Jones" bije pod tym względem całe męskie towarzystwo na głowę). Jest też "Iron Fist", ale może go przemilczmy, bo po co psuć tak ładnie funkcjonujący świat? [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12