12 seriali, które warto nadrobić tego lata (dwa sezony i więcej)

"Halt and Catch Fire" (Fot. AMC)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

"Pozostawieni"

"Pozostawieni" (Fot. HBO)

"Pozostawieni" (Fot. HBO)

"Pozostawieni" skończyli się wprawdzie dosłownie przed momentem, a wrażenia po finale nie zdążyły jeszcze na dobre opaść, ale i tak będziemy Wam ten serial od razu polecać. Teraz i na pewno jeszcze wielokrotnie w przyszłości, bo ta niedoceniana produkcja HBO zasługuje na to jak mało co, a nadal nie zdobyła nawet części uznania, jakie powinna.

Tutejsza historia zaczęła się od niewytłumaczalnego zdarzenia, w którym zniknęło 2% ludzkości, ale nigdy nie była nim do końca zainteresowana. Twórcy przyjęli to za punkt wyjścia opowieści o stracie, wierze, miłości i tych wszystkich rzeczach, które tak trudno pokazać na ekranie. "Pozostawieni" robili to skutecznie przez 3 sezony, czasem odrywając się od rzeczywistości i zamieniając w surrealistyczną wycieczkę, a czasem trzymając się jej kurczowo i próbując znaleźć logiczne wytłumaczenia tam, gdzie próżno ich szukać.

Fascynowali i urzekali, wzruszali i irytowali (tak, to też się zdarzało, zwłaszcza w 1. sezonie, opartym na książkowym pierwowzorze i utrzymanym w tonacji odległej od kolejnych odsłon serialu), ale nigdy nie pozostawiali człowieka obojętnym. To serial, który urósł w trakcie swojego, krótkiego przecież żywota w niewyobrażalny sposób i który prawdopodobnie zostanie należycie doceniony dopiero po latach. Wy możecie to zrobić już teraz. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12