12 seriali, które warto nadrobić tego lata (dwa sezony i więcej)

"Halt and Catch Fire" (Fot. AMC)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

"Better Call Saul"

"Better Call Saul" (Fot. AMC)

"Better Call Saul" (Fot. AMC)

Niedawno ogłoszona informacja o przedłużeniu serialu na 4. sezon jest idealnym pretekstem, by go Wam jeszcze raz polecić. Jeszcze lepszym jest jednak jego poziom, który "Better Call Saul" od trzech lat utrzymuje niezmiennie bardzo wysoki, od dawna będąc już czymś więcej, niż tylko prequelem i spin-offem "Breaking Bad" za jednym zamachem.

Historia Jimmy'ego McGilla (Bob Odenkirk), dla niektórych lepiej znanego jako Saul Goodman, zmierza swoim niespiesznym tempem do celu, stawiając na jak najbardziej szczegółowe i autentyczne przedstawienie drogi, jaką przebył w swoim życiu bohater. To opowieść dla cierpliwych i potrafiących docenić misternie budowane scenariusze, w których liczy się każdy detal i gdzie byle drobiazg może mieć ogromne znaczenie. Nie ma tu szalonego tempa i zawrotnej akcji, są emocje, wyraziste postaci i satysfakcja, gdy dostrzeżemy subtelny schemat wprawiający w ruch ogromną machinę przyczynowo-skutkową.

Poza tym są bohaterowie już znani (choćby Mike, nadal grany z kamienną twarzą przez Jonathana Banksa) i tacy, których poznamy dopiero tutaj (zwróćcie uwagę na Chucka w doskonałej kreacji Michaela McKeana), jest jedyny w swoim rodzaju klimat, jest szczypta humoru i sporo dramatu. Jest też sam Jimmy McGill, bohater ze wszech miar niejednoznaczny i wart poznania, by samemu wyrobić sobie o nim opinię. 3 sezony serialu znajdziecie w Netfliksie. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12