12 seriali, które warto nadrobić tego lata (dwa sezony i więcej)

"Halt and Catch Fire" (Fot. AMC)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

"Peaky Blinders"

"Peaky Blinders" (Fot. BBC)

"Peaky Blinders" (Fot. BBC)


Klimatyczną opowieść o młodych gangsterach z angielskiego Birmingham z czasów międzywojennych polecaliśmy na Serialowej tyle razy, że pewnie wszyscy już zdążyliście się z nią zapoznać. A jeśli nie, to koniecznie zróbcie to teraz. Dodatkowy powód pojawił się w tym roku - "Peaky Blinders" jest poprzednim serialem twórcy "Tabu", Stevena Knighta. Obie produkcje łączy to, że stawiają raczej na budowanie atmosfery niż na akcję pędzącą na złamanie karku, a także na charyzmatycznych aktorów w rolach głównych. Łączy je również Tom Hardy, w "Peaky Blinders" pojawiający się w jednej z najbardziej przerysowanych ról w swojej karierze.

"Peaky Blinders" to produkcja BBC, której zarówno pod względem wykonania, jak i dawki przekleństw i przemocy blisko jest do seriali amerykańskich kablówek. Cillian Murphy wciela się w lidera lokalnego gangu, w niczym nie przypominającego Tony'ego Soprano - to chłopak, który wrócił z wojny i po 1918 roku robi co może, aby zapewnić swojej rodzinie utrzymanie w biednym, robotniczym mieście. W miarę jak mijają lata, zmienia się jego pozycja i pozycja tytułowego gangu, początkowo walczącego o swoje za pomocą żyletek zaszytych w kaszkietach.

Serial BBC opowiada historię opartą na prawdziwej, sięgając po formułę dostosowaną do współczesnego odbiorcy. Nie ma drugiej produkcji kostiumowej, która tak dobrze wykorzystywałaby nowoczesną muzykę i nie ma wielu telewizyjnych gangsterów, którzy wyglądaliby tak nieskazitelnie, niezależnie od okoliczności. 3. sezon "Peaky Blinders" ostatnio wreszcie wylądował na Netfliksie, macie więc dobrą okazję, aby nadrobić całość przed jesiennym powrotem serialu, który będzie u nas pokazywany w Ale kino+. [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12