13 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Pohamuj entuzjazm" (Fot. HBO)

"Queen Sugar" z 3. sezonem. Nowe koprodukcje HBO. Same gwiazdy w "Pohamuj entuzjazm". Kolejne teasery "American Horror Story: Cult". A poza tym "Flash", "Shooter", "Six" i nie tylko.

1. "Queen Sugar" z 3. sezonem. Jeszcze nie skończył się 2. sezon, a OWN już zamówiło kolejną serię produkcji Avy DuVernay.

2. HBO opowie o katastrofie w Czarnobylu. Pięcioodcinkowa miniseria "Chernobyl" będzie koprodukcją HBO i brytyjskiego Sky, a opowie o katastrofie elektrowni jądrowej z 1986 roku i ludziach, którzy uratowali Europę przed niewyobrażalną katastrofą. Scenariusz napisze Craig Mazin ("Łowca i Królowa Lodu"), całość wyreżyseruje Johan Renck ("The Last Panthers"), a rolę Valerego Legasova, radzieckiego fizyka badającego wypadek zagra Jared Harris ("The Crown", "Mad Men"). Produkcja rusza w przyszłym roku.

3. Nowy serial twórczyni "Happy Valley". Sally Wainwright zrobi dla BBC i HBO serial "Gentleman Jack", w którym główną rolę zagra Suranne Jones ("Doktor Foster"). Będzie to dziejąca się w 1832 roku w Halifaksie historia właścicielki ziemskiej Anne Lister, która postara się zmienić los swojej posiadłości - Shibden Hall - poprzez dobre zamążpójście.

4. Mnóstwo gwiazd w 9. sezonie "Pohamuj entuzjazm". W gościnnych rolach w serialu Larry'ego Davida pojawią się: Elizabeth Banks, Ed Begley, Jr., Carrie Brownstein, Bryan Cranston, Lauren Graham, Jimmy Kimmel, Nick Offerman, Nasim Pedrad i Elizabeth Perkins.

5. Britt Robertson w nowym serialu Shondalandu. Znana z "Girlboss" aktorka zagra główną rolę w "For the People", prawniczym serialu Shondalandu. Wcieli się w Sandrę, która zajęła się prawem z powodu niesprawiedliwości, jaka spotkała w przeszłości jej rodzinę. Robertson zastąpi w tej roli Britne Oldford ("The Path"), która zdążyła już wystąpić w pierwszej wersji pilota.

6. Natalie Dormer w serialowym "Pikniku pod Wiszącą Skałą". Australijska powieść autorstwa Joan Lindsay doczeka się telewizyjnej adaptacji. Sześcioodcinkowy serial wyprodukuje Larysa Kondracki ("Legion"), a zagrają w nim m.in. Natalie Dormer ("Gra o tron") i Yael Stone ("Orange Is the New Black"). Premiera w 2018 roku w australijskiej stacji Foxtel. Prawa do amerykańskiej dystrybucji nabył Amazon.

7. Keith David w nowym serialu Marvela. Znany m.in. z "Community" aktor zagra w nowym serialu Marvela i telewizji Freeform, "Marvel's New Warriors". Wcieli się w Ernesta Vigmana, zgryźliwego pracownika miejskiego.

8. Pomniejsza się obsada "Flasha". Tom Felton, czyli serialowy Julian, nie znalazł się w stałej obsadzie 4. sezonu "Flasha". Nie wiadomo na razie, czy w ogóle pojawi się jeszcze w serialu.

9. Nowy czarny charakter w "Legends of Tomorrow". Tracy Ifeachor ("Quantico", "The Originals") zagra w 3. sezonie serialu Kuasę, nową przeciwniczkę grupy bohaterów.

10. Zmiany w obsadzie "Six". Jaylen Moore ("Homeland") i Nikolai Nikolaeff ("Daredevil") znajdą się w stałej obsadzie 2. sezonu serialu stacji History. Z kolei Katherine Evans ("The Killing") dostała rolę powracającą.

11. Krótszy sezon "Shootera"". 2. sezon serialu zakończy się po 8, a nie jak pierwotnie zapowiadano po 10 odcinkach. Powodem zmiany jest uraz Ryana Phillippe'a, który złamał nogę w wypadku poza planem - ekipa kręciła w tym czasie 9. odcinek serialu.

12. Trwa specjalna letnia akcja promocyjna HBO GO na Półwyspie Helskim. Turyści przebywający na Helu mogą korzystać z nielimitowanego dostępu do Wi-Fi i serwisu HBO GO w specjalnie przygotowanych strefach do końca września. Więcej informacji tutaj.

13. Kolejne teasery "American Horror Story: Cult". Po armii klaunów, tym razem Ryan Murphy straszy nas pszczołami i obrzydliwym okiem.

REKLAMA