O czym będzie i kiedy wystartuje 2. sezon "American Crime Story"? Poznajcie nowe szczegóły

"American Crime Story" (Fot. FX)

0

Ryan Murphy podzielił się kilkoma informacjami na temat "The Assassination of Gianni Versace". Podobnie jak poprzednio, sprawa kryminalna ma być tylko jednym z aspektów całej historii.

Będąc precyzyjnym, tytułowe morderstwo popełnione przez Andrew Cunanana w 1997 roku będzie punktem wyjścia serialu, który rozpocznie się od śmierci Gianniego Versacego, by potem cofnąć się w czasie i opowiedzieć, jak doszło do tej tragedii. Jak wyjaśniał dziennikarzom podczas TCA Press Tour twórca antologii, Ryan Murphy, jej druga odsłona to znacznie więcej, niż tylko odtworzona w szczegółach historia zabójstwa.

"Bardziej niż czemu został zabity, interesowało mnie, czemu na to pozwolono" - powiedział Murphy, pytany o motywacje przy tworzeniu serialu. Dodał też, że Versace wcale nie musiał zginąć: "Jednym z powodów, dla których Cunanan mógł podróżować przez kraj i wybierać swoje ofiary, z których wiele było homoseksualistami, była panująca wtedy homofobia".

Andrew Cunanan był już wówczas znany policji. Przed Versacem zabił co najmniej cztery osoby, był także poszukiwany przez FBI i sądzono, że mieszka na Florydzie, a mimo to policja w Miami nie wywiesiła za nim listów gończych. Murphy wyjaśnił, że również użycie słowa "zabójstwo" w tytule nie jest przypadkowe: "Myślę, że ma ono wydźwięk polityczny. Oznacza kogoś, kto odebrał życie, by coś udowodnić. Sądzę, że to właśnie zrobił Andrew Cunanan".

Serial ma się więc skupiać w równym stopniu na przestępstwie, co na tworzeniu mordercy i pościgu za nim, a równocześnie opowiadać o życiu Gianniego Versacego - w tamtych czasach jednego z niewielu otwarcie przyznających się do swojej orientacji seksualnej celebrytów. Murphy zapowiedział, że serial nie będzie unikał trudnych tematów. "Rodzinie Versace spodobają się niektóre rzeczy, ale z innymi nie poczują się komfortowo" - oznajmił. Może tu chodzić o zakażenie wirusem HIV u Gianniego, czego rodzina nigdy nie potwierdziła, a co pojawiło się w książce Maureen Orth "Vulgar Favors: Andrew Cunanan, Gianni Versace, and the Largest Failed Manhunt in U.S. History", na której oparty został scenariusz.

Premiera 2. sezonu, w którym główne role zagrają Edgar Ramirez, Darren Criss, Ricky Martin i Penelope Cruz, zaplanowana jest na styczeń, a potem powinniśmy się wreszcie doczekać "Katriny", o której jakiś czas temu mówiono, że nie wiadomo, czy w ogóle dojdzie do skutku. John Landgraf z FX zapewnił, że długo odwlekany projekt ujrzy światło dzienne, ale czeka go spora artystyczna zmiana, o której w swoim czasie poinformuje nas sam Ryan Murphy.