O czym będzie i kiedy wystartuje 2. sezon "American Crime Story"? Poznajcie nowe szczegóły

"American Crime Story" (Fot. FX)

Ryan Murphy podzielił się kilkoma informacjami na temat "The Assassination of Gianni Versace". Podobnie jak poprzednio, sprawa kryminalna ma być tylko jednym z aspektów całej historii.

Będąc precyzyjnym, tytułowe morderstwo popełnione przez Andrew Cunanana w 1997 roku będzie punktem wyjścia serialu, który rozpocznie się od śmierci Gianniego Versacego, by potem cofnąć się w czasie i opowiedzieć, jak doszło do tej tragedii. Jak wyjaśniał dziennikarzom podczas TCA Press Tour twórca antologii, Ryan Murphy, jej druga odsłona to znacznie więcej, niż tylko odtworzona w szczegółach historia zabójstwa.

"Bardziej niż czemu został zabity, interesowało mnie, czemu na to pozwolono" - powiedział Murphy, pytany o motywacje przy tworzeniu serialu. Dodał też, że Versace wcale nie musiał zginąć: "Jednym z powodów, dla których Cunanan mógł podróżować przez kraj i wybierać swoje ofiary, z których wiele było homoseksualistami, była panująca wtedy homofobia".

Andrew Cunanan był już wówczas znany policji. Przed Versacem zabił co najmniej cztery osoby, był także poszukiwany przez FBI i sądzono, że mieszka na Florydzie, a mimo to policja w Miami nie wywiesiła za nim listów gończych. Murphy wyjaśnił, że również użycie słowa "zabójstwo" w tytule nie jest przypadkowe: "Myślę, że ma ono wydźwięk polityczny. Oznacza kogoś, kto odebrał życie, by coś udowodnić. Sądzę, że to właśnie zrobił Andrew Cunanan".

Serial ma się więc skupiać w równym stopniu na przestępstwie, co na tworzeniu mordercy i pościgu za nim, a równocześnie opowiadać o życiu Gianniego Versacego - w tamtych czasach jednego z niewielu otwarcie przyznających się do swojej orientacji seksualnej celebrytów. Murphy zapowiedział, że serial nie będzie unikał trudnych tematów. "Rodzinie Versace spodobają się niektóre rzeczy, ale z innymi nie poczują się komfortowo" - oznajmił. Może tu chodzić o zakażenie wirusem HIV u Gianniego, czego rodzina nigdy nie potwierdziła, a co pojawiło się w książce Maureen Orth "Vulgar Favors: Andrew Cunanan, Gianni Versace, and the Largest Failed Manhunt in U.S. History", na której oparty został scenariusz.

Premiera 2. sezonu, w którym główne role zagrają Edgar Ramirez, Darren Criss, Ricky Martin i Penelope Cruz, zaplanowana jest na styczeń, a potem powinniśmy się wreszcie doczekać "Katriny", o której jakiś czas temu mówiono, że nie wiadomo, czy w ogóle dojdzie do skutku. John Landgraf z FX zapewnił, że długo odwlekany projekt ujrzy światło dzienne, ale czeka go spora artystyczna zmiana, o której w swoim czasie poinformuje nas sam Ryan Murphy.

REKLAMA