Nasz top 10: Najlepsze seriale lipca 2017

"Gra o tron" (Fot. HBO)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

1. "Gra o tron" (powrót na listę)

"Gra o tron" (Fot. HBO)

"Gra o tron" (Fot. HBO)


Czy ktoś spodziewał się innego rozstrzygnięcia? Jeśli tak, to musimy go rozczarować – "Gra o tron" wróciła w formie, której może jej pozazdrościć cała serialowa konkurencja i bez problemu umościła się na szczycie naszego rankingu. A przypominam, że to wszystko bez większego udziału smoków, które do akcji wkroczyły dopiero w sierpniu.

Nie były jednak potrzebne, byśmy nie mogli oderwać wzroku od ekranu, na którym rozpoczęła się ostateczna gra o władzę w Westeros. Początek 7. sezonu to cierpliwe rozstawianie pionków na szachownicy i staranne planowanie kolejnych ruchów, ale musielibyśmy być wyjątkowo naiwni, by wierzyć, że wszystko tutaj pójdzie tak, jak powinno. No i rzeczywiście, wystarczył jeden zuchwały pirat, by inwazja Daenerys na Siedem Królestw zamieniła się z gładkiego zwycięstwa w prawdziwy tor przeszkód. Ku naszej uciesze rzecz jasna, bo oglądanie jak po 6 sezonach przygotowań wszystkie wątki ruszyły w spektakularny sposób do przodu to czysta przyjemność, nawet jeśli akurat wygrywają ci źli.

Zwłaszcza że "Gra o tron" nabrała takiego przyspieszenia, iż wszystko zmienia się tu jak w kalejdoskopie. Wiedzieliśmy wprawdzie, że zbliżający się koniec tej historii zmusi twórców do zwiększenia obrotów, ale chyba nawet najbardziej niepoprawni optymiści nie zakładali, że tak szybko dostaniemy choćby spotkanie Dany i Jona w cztery oczy. A tu proszę, wystarczyła chwila i już mamy za sobą jeden z najbardziej wyczekiwanych momentów w historii serialu, a cała reszta wcale nie jest gorsza. Można? Jak najbardziej. Wypada tylko zapytać: skoro tak wielkie emocje są nam serwowane już teraz, to co dokładnie twórcy przyszykowali dalej? [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10