Nasz top 10: Najlepsze seriale lipca 2017

"Gra o tron" (Fot. HBO)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

7. "Poldark" (awans z 10. miejsca)

"Poldark" (Fot. BBC)

"Poldark" (Fot. BBC)


"Poldark" po raz pierwszy pokazywany był latem i nie była to najgorsza decyzja. Nie jestem co prawda pewna, czy BBC jest zadowolone z oglądalności (która nie wzrosła w porównaniu z poprzednią jesienią), ale ja jako widz czuję się ukontentowana, by nie powiedzieć uszczęśliwiona. Kostiumowa perełka od Brytyjczyków wydaje się być stworzona do tego, byśmy delektowali się nią latem, najlepiej z drinkiem w ręku.

Lipiec rozpoczął się od zapoznania nas z ohydnym pastorem Whitworthem z jednej strony i ślicznym porucznikiem Armitage'em z drugiej, zaś zakończył się śmiercią nieodżałowanej ciotki Agathy, która, jak się okazuje, nie dożyła nawet setki. Ross dokonał aktu bohaterstwa we Francji i wymyślił sobie, że teraz będzie już tylko zbawiać świat, dr Enys okazał się całkiem wiarygodnym przypadkiem PTSD (a Caroline była przesłodka, kiedy chciała go leczyć buziakami), zaś flirt niedostrzeganej przez męża Demelzy z uratowanym z rąk Francuzów przystojniakiem nabierał rumieńców z odcinka na odcinek.

Znalazło się gdzieś w tym wszystkim miejsce na poważne tematy, bo oprócz traumy Enysa mieliśmy przecież jeszcze pogrążającą się w nałogu i popadającą w apatię Elizabeth, paskudne gwałty na Morwennie, których szczegółów mogliśmy się tylko domyślać, oraz zmaganie się ze skutkami rozmaitych zdrad. Nie był to jednak szczególnie ciężki sezon - ot, przyjemny melodramat na lato, który dobrze wie, jakie struny poruszyć, abyśmy płakali, śmiali się i planowali wakacje w Kornwalii. [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10