Nasz top 10: Najlepsze seriale lipca 2017

"Gra o tron" (Fot. HBO)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

6. "Rick i Morty" (nowość na liście)

"Rick i Morty" (Fot. Adult Swim)

"Rick i Morty" (Fot. Adult Swim)


"Ricka i Morty'ego" w lipcu możemy docenić tak naprawdę za jeden odcinek (kiszony Rick to już sierpień), ale trzeba przyznać, że był to odcinek pierwszorzędny. Wszystko zaczyna się od tego, że Jerry - wiecie, ten ludzki ekwiwalent szarego papieru toaletowego - zostaje wywalony z domu i chce pożegnać się z dzieciakami. Summer energicznie oznajmia, że nie będzie z nim gadać, pociąga za sobą Ricka i Morty'ego i cała trójka ląduje w zupełnie innym świecie.

Takim rodem z filmu "Mad Max", gdzie ciągle bierze się udział w jakimś wyścigu na śmierć i życie, a do tego nie brakuje innych atrakcji, jak kanibalizm. Summer - to chyba jej najlepszy odcinek - odnajduje się w tym miejscu zadziwiająco dobrze i buduje całkiem nowe życie, znajduje bratnią duszę oraz przechodzi przemianę w szalonym tempie. Morty tymczasem odkrywa uroki pewnego przerażającego sportu, zaś Rick oczywiście ma ważniejsze sprawy na głowie.

"Rickmancing the Stone" to świetny odcinek, bo z jednej strony działa na poziomie meta, jako parodia postapokaliptycznych produkcji, a z drugiej dobrze pokazuje, jak daleko serialowa "rodzinka z przedmieścia" jest w stanie posunąć się w swoim eskapizmie. To czysta radocha i niegłupi komentarz społeczny w jednym - czyli coś, co Dan Harmon potrafi robić naprawdę dobrze. [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10