Nasz top 10: Najlepsze seriale lipca 2017

"Gra o tron" (Fot. HBO)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

5. "Casual" (awans z 9. miejsca)

"Casual" (Fot. Hulu)

"Casual" (Fot. Hulu)


Serial Hulu w minionym miesiącu nadal robił wszystko dokładnie tak, jak to ma w zwyczaju. Bywało więc śmiesznie, bywało gorzko i depresyjnie, a trójka bohaterów jak znajdowała się na życiowych zakrętach, tak ciągle nie obrała żadnego konkretnego kierunku. Choć były na to nadzieje, w końcu każde z nich było w mniej lub bardziej stabilnym związku. Nawet jeśli ten istniał raczej w ich wyobrażeniach, jak w przypadku Laury.

O ile jednak jej zawiedzione nadzieje były do przewidzenia, o tyle relacje Alexa z Judy (Judy Greer) i Val z Jackiem (Kyle Bornheimer) miały pewien potencjał. No ale wiadomo, co dzieje się z poważniejszymi związkami w "Casual" – coś zawsze musi pójść po drodze nie tak. Tym razem poszło o kompletnie nietrafione oczekiwania obydwu stron i dobrze funkcjonujące układy posypały się jak domek z kart. Życie.

Istotniejsza od kolejnych życiowych porażek bohaterów jest jednak informacja, że twórcy serialu niezmiennie potrafią o nich opowiadać z wdziękiem i głębią, jakiej próżno szukać u wielu na pozór poważniejszych konkurentów. Mogą przy okazji zabrać nas na wizytę do nowego brata albo cofnąć do czasów, gdy ludzie z ogromną nadzieją upatrywali premiery "Mrocznego widma". Ech, naiwni. Dobrze chociaż, że w tej otchłani zmarnowanych szans i przegapionych okazji znalazła się jedna rzecz, która działa wprost perfekcyjnie. Leon i Leia. Czyż oni nie są dla siebie stworzeni? [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10