Najbardziej oczekiwane nowe seriale jesieni 2017

"Mindhunter" (Fot. Netflix)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

9. "Godless" - premiera 22 listopada w Netfliksie

"Godless" (Fot. Netflix)

"Godless" (Fot. Netflix)

Zrobić porządny serialowy western to nie taka prosta sprawa, o czym przekonało się już wielu – tym razem swoich sił na tym polu spróbuje Netflix i może wreszcie będzie to próba w stu procentach udana. Jest kilka przesłanek ku temu, by fani gatunku datę premiery "Godless" zaznaczyli sobie w kalendarzach kilkoma wykrzyknikami.

Najważniejszą są twórcy, czyli Steven Soderbergh, którego nikomu przedstawiać nie trzeba, oraz Scott Frank, ostatnio scenarzysta "Logana". Panowie zebrali na planie bardzo ciekawą obsadę, w której znajdują się m.in. Jeff Daniels ("Newsroom"), Jack O'Connell ("Skins") i Michelle Dockery ("Good Behavior"), by opowiedzieć krótką, 7-odcinkową historię wyglądającą na westernową klasykę z feministycznym zacięciem.

Tak przynajmniej można sądzić po zdjęciach, bo na pierwszy zwiastun na razie czekamy. Wiemy, że Daniels zagra Franka Griffina, przywódcę gangu, który chce dokonać zemsty na swoim byłym protegowanym, Royu Goode (O'Connell). Ten natomiast uciekając przed przeszłością, trafia do górniczego miasteczka La Belle w Nowym Meksyku, rządzonego głównie przez kobiety, które nie wyglądają na takie, co łatwo się poddają. Bezwzględni kryminaliści kontra grupa twardych jak skała pań w westernowym wydaniu? My to kupujemy. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15