Oto 10 najlepiej zarabiających aktorek telewizyjnych. Na liście nie ma pań z "Wielkich kłamstewek"

"House of Cards" (Fot. Netflix)

Nicole Kidman może zdobywać wszelkie możliwe zaszczyty, ale nie zarabia w telewizji tyle co Sofia Vergara albo Kaley Cuoco. Oto 10 najlepiej opłacanych aktorek serialowych wg "Forbesa".

Magazyn "Forbes" opublikował tegoroczne zestawienie najlepiej zarabiających aktorek z seriali. I znów jest to lista, na której rządzą panie z sitcomów i procedurali telewizji ogólnodostępnej. Im dłuższy czas emisji i im więcej odcinków na sezon, tym lepiej.

Podobnie w zeszłym roku, ranking wygrywa Sofia Vergara, która zarobiła w sezonie 2016/2017 41,5 mln dolarów. Składa się na to zarówno wynagrodzenie za "Modern Family", jak i rozmaite kampanie reklamowe dla Head & Shoulders, Pepsi czy CoverGirl, a także role filmowe. I na tym nie koniec - Vergara firmuje swoim nazwiskiem linie perfum w Avonie, meble w Rooms To Go, a nawet ekspres do kawy SharkNinja.

Na drugim miejscu znów jest Kaley Cuoco z "The Big Bang Theory", która zarobiła 26 mln dolarów. Za nią mamy Ellen Pompeo z "Chirurgów" i Mindy Kaling, twórczynię kończącego się w tym roku "The Mindy Project" (po 13 milionów). Tradycyjnie bardzo mocno trzymają się Mariska Hargitay z "Law & Order: SVU", Julie Bowen z Modern Family", Kerry Washington ze "Skandalu", Priyanka Chopra z "Quantico" i Pauley Perrette z "NCIS". Do pierwszej dziesiątki wreszcie przebiła się Robin Wright z "House of Cards", która jednak wciąż zarabia mniej niż Kevin Spacey.

Robin Wright i Mindy Kaling jako jedyne reprezentują serwisy streamingowe, a pań z kablówek nie ma tutaj wcale. Nawet jeżeli nazywają się Reese Witherspoon albo Nicole Kidman, nie mają szans przebić się na tej liście. Jak pisze "Forbes", płace za "Wielkie kłamstewka" wynosiły po 350 tys. dolarów za odcinek. W porównaniu z milionem za odcinek, jaki zarabia Kaley Cuoco, to tyle co nic. Zwłaszcza że aktorzy z "The Big Bang Theory", "Modern Family" czy najpopularniejszych procedurali bogacą się także dzięki większej liczbie odcinków.

Oto pełne zestawienie 10 najlepiej zarabiających aktorek z seriali. Ich połączone dochody wyniosły w tym roku 156,5 mln dolarów.

1. Sofia Vergara - 41,5 mln dolarów
2. Kaley Cuoco - 26 mln dolarów
3-4. Ellen Pompeo 13 mln dolarów
Mindy Kaling - 13 mln dolarów
5. Mariska Hargitay - 12,5 mln dolarów
6. Julie Bowen - 12 mln dolarów
7. Kerry Washington - 11 mln dolarów
8. Priyanka Chopra - 10 mln dolarów
9. Robin Wright - 9 mln dolarów
10. Pauley Perrette - 8,5 mln dolarów

REKLAMA