Które seriale warto oglądać? Oceniamy wrześniowe nowości

"The Deuce" (Fot. HBO)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

"Law & Order True Crime: The Menendez Murders"


"Law & Order True Crime: The Menendez Murders" (Fot. NBC)

"Law & Order True Crime: The Menendez Murders" (Fot. NBC)


Jeszcze jedna antologia true crime, ale w przeciwieństwie choćby do "American Crime Story" czy "Manhunt", polecić ją można tylko zagorzałym fanom gatunku. I to takim, którym nie przeszkadza stylistyczny powrót do lat 90., wszechobecna wtórność i łopatologiczny scenariusz.

Nie brzmi to najlepiej, ale jestem przekonany, że serial swoich fanów znajdzie – po coś wszak podpięto go pod znaną markę, a taką bez wątpienia jest "Prawo i porządek". Odejście od proceduralnej formy również jest tylko pozorne, bo w "The Menendez Murders" oglądamy tak naprawdę typowe policyjne śledztwo, jedyną różnicą jest to, że potem dostaniemy też proces. No i fakt, że wszystko działo się naprawdę, na przełomie lat 80. i 90. zeszłego wieku.

Zaczynamy w sierpniu 1989 roku, kiedy to w swojej rezydencji w Beverly Hills w brutalny sposób zamordowani zostali Jose i Kitty Menedez. Podejrzanymi od razu stali się ich dwaj synowie, Erik (Gus Halper) i Lyle (Miles Gaston Villanueva), ale zanim miejscowi detektywi zdołają dodać dwa do dwóch, minie trochę czasu. Zdołamy więc dobrze poznać braci, a także tłum innych ludzi, którzy odegrają w tej historii znaczące role.

Emocji wielkich tu nie ma, napięcia, nietuzinkowych bohaterów czy jakichkolwiek innych wyróżników też nie. Są za to Edie Falco (prawniczka braci Leslie Abramson) i Josh Charles (terapeuta Jerome Oziel) w dziwnych perukach oraz kryminalna historia podana w temperaturze pokojowej, która jakieś 20 lat pewnie byłaby całkiem oryginalna. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16