Serialowe hity i kity - nasze podsumowanie tygodnia

"Mindhunter" (Fot. Netflix)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

HIT TYGODNIA: "Mr. Robot" dojrzał i zagęszcza intrygę

"Mr. Robot" (Fot. USA Network)

"Mr. Robot" (Fot. USA Network)


Na początek 3. sezonu Sam Esmail zafundował nam zaskakującą jak na swoje standardy grę w otwarte karty. Mamy starcie między Elliotem a jego złowrogim alter ego, mamy sporo postaci jakoś w tę rozgrywkę zamieszanych (a nawet grających na dwa fronty, jak Angela), mamy wreszcie bardzo jasne postawienie sprawy odnośnie świadomości bohatera, co do konsekwencji rewolucji, jaką sam zapoczątkował.

I choć nadal może się za tym wszystkim kryć jakaś piramidalna intryga, w którą brniemy dobrowolnie, będąc prowadzonymi przez scenariusz za rękę, na razie nie ma powodów, by tak myśleć. Są za to takie, by pochwalić premierę nowej odsłony serialu, który zdaje się przyznawać do popełnionych wcześniej błędów. Może nie w aż tak błyskotliwy sposób, jak to dawniej bywało, ale bez dwóch zdań wyróżniając się w telewizyjnym krajobrazie.

Bo "Mr. Robot" nadal zachwyca wykonaniem, mieszając twardo stąpający po ziemi korporacyjny thriller z nutą społecznego zaangażowania i podlewając wszystko sosem niesamowitości. Niektóre sceny z premierowego odcinka wyglądały, jakby pożyczono je z nowego "Blade Runnera", a dodając do tego gromadę świetnie napisanych i zagranych postaci (z kapitalnym nabytkiem w osobie Bobby'ego Cannavale), otrzymujemy serial, obok którego nie wypada przejść obojętnie. Dojrzalszy i może bardziej pewny siebie niż poprzednio, a czy lepszy? O tym dopiero się przekonamy, ale punkt wyjścia mamy naprawdę niezły. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
REKLAMA