10 serialowych detektywów z przypadku, którzy działają sprawniej niż policja

"Belfer" (Fot. Robert Pałka/Canal+)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Shiri Azari (Bat-Chen Sabag) - "Dumb"

"Dumb" (Fot. Hot)

"Dumb" (Fot. Hot)


Nie z powołania, poczucia obowiązku, czy chęci – Shiri Azari (Bat-Chen Sabag), bohaterka izraelskiego serialu "Dumb", została wciągnięta w kryminalną sprawę, bo… nie miała wyjścia. Trzydziestoletnia niespełniona aktorka, której największym problemem jest fakt, że wygląda na nastolatkę, przez co nikt nie traktuje jej poważnie, zostaje zmuszona do współpracy z policją, by ratować swojego chłopaka przed długą odsiadką.

A co dokładnie ma zrobić? Oczywiście to, co potrafi najlepiej – udawać nastolatkę. Bohaterka dostaje fałszywą tożsamość, po czym trafia pod przykrywką do szkoły średniej, w której doszło do afery narkotykowej. Sprawa początkowo wydaje się oczywista, ale szybko się komplikuje. W grę zaczyna wchodzić coraz więcej czynników, które stawiają Shiri pod ścianą i zacierają granice między prawdą i fałszem.

Nie jest zatem bohaterka "Dumb" detektywem jakich wielu, a raczej przypadkową kobietą, która miała wyjątkowego pecha, wplątując się w bardzo skomplikowaną aferę. Ale wiadomo przecież, że okazja czyni bohaterkę i wystarczy tylko trochę poczekać, by przekonać się, jak bardzo cała sytuacja zmieni Shiri. Kto wie, może nawet dzięki niej dowie się o sobie czegoś nowego? [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10