Serialowe hity i kity - nasze podsumowanie tygodnia

"Stranger Things" (Fot. Netflix)

0
1 2 3 4 5 6 7

HIT TYGODNIA: "Mr. Robot" uzupełnia luki

"Mr. Robot" (Fot. USA Network)

"Mr. Robot" (Fot. USA Network)


Po tajemniczym aż do przesady 2. sezonie, tym razem "Mr. Robot" stawia na niemal pełną transparentność. Takie przynajmniej można odnieść wrażenie po odcinku z tego tygodnia, który zabrał nas w kilka bardzo pouczających wycieczek w przeszłość, uzupełniając braki w naszej wiedzy – zwłaszcza tej dotyczącej Tyrella Wellicka. Bohater, który poprzednio prawie całkowicie znikł z pola widzenia, wrócił już na dobre, a wraz z nim znalazło się też miejsce na trochę wyjaśnień.

I choć można się przyczepić, że cała ta historia bywała momentami nadmiernie uproszczona (jak wtedy, gdy Tyrell odreagowywał stres, rąbiąc drewno, czy podczas jego szytej grubymi nićmi ucieczki), warto docenić otwartość, a także to, że zdołano wpleść w tę opowieść również kilka nowych elementów. Ot, choćby Irvinga, który wyrasta na jedną z moich ulubionych postaci (fakt, że jest pisarzem amatorem, jeszcze bardziej przemawia na jego korzyść), ale też pewnego znajomego agenta FBI, który okazał się grać na dwa fronty. Informację, że Donalda Trumpa w Białym Domu umieścili jednak nie Rosjanie, lecz Chińczycy, też warto odnotować.

Nade wszystko jednak liczy się główny bohater odcinka, który wprawdzie nadal zdaje się do końca nie wiedzieć, w jakiej grze i czyim został pionkiem, ale za to otrzymał solidną lekcję cierpliwości, z której chyba wyciągnął jakieś wnioski. No, przynajmniej do czasu. W końcu jeszcze nie wie, co stało się z jego żoną i dzieckiem. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7