Drodzy rodzice, nie róbcie tego swoim dzieciom. Zwiastun odcinka "Arkangel" z 4. sezonu "Black Mirror"

"Black Mirror" (Fot. Netflix)

Współczesne rodzicielstwo oparte jest na szalonej kontroli, a "Black Mirror" właśnie postanowiło się do tego odnieść. I oczywiście już zwiastun jest przerażający jak diabli.

4. sezon "Black Mirror" będzie liczył sześć odcinków (tytuły i obsada tutaj), ale na razie Netflix promuje tylko jeden z nich - "Arkangel". Do idyllicznego tylko z pozoru plakatu dorzucono jeszcze zwiastun, który trwa niecałą minutę i prezentuje straszną wizję przyszłości naszych dzieci.

Odcinek, który klimatem będzie przypominać film indie, napisał Charlie Brooker, wyreżyserowała Jodie Foster, a w obsadzie znajdują się Rosemarie Dewitt ("Mad Men"), Brenna Harding ("Tu będzie mój dom") i Owen Teague ("Bloodline"). Fabuła skupiać się będzie na matce małej dziewczynki, która staje przed pytaniem, jak zajmować się dzieckiem w świecie rządzonym przez nowe technologie. Po tym jak córka na chwilę znika w parku, matka postanawia zacząć kontrolować każdy jej krok, a cała reszta jest już futurystycznym koszmarem. Koszmarem, który wydaje się całkiem realny i bliski - jak niemal wszystko, co pokazuje "Black Mirror".

Nie znamy jeszcze daty premiery 4. sezonu "Black Mirror", ale z uwagi na wysyp materiałów promocyjnych możemy przypuszczać, iż jest ona już nieodległa. Może nawet jest szansa na sześć koszmarnych historii na święta? Podobnie jak Wy, nic w tym momencie nie wiemy, ale wiemy, że to byłoby bardzo w stylu Charliego Brookera.

REKLAMA