Nasze podsumowanie tygodnia - raz jeszcze same hity!

"Godless" (Fot. Netflix)

0
1 2 3 4 5 6 7

HIT TYGODNIA: Teen drama spotyka superbohaterów w "Marvel's Runaways"

"Marvel's Runaways" (Fot. Hulu)

"Marvel's Runaways" (Fot. Hulu)


Połączenie serialu młodzieżowego ze światem marvelowskich superbohaterów nie brzmiało jakoś szczególnie zachęcająco, zwłaszcza biorąc pod uwagę ostatnie dokonania komiksowego giganta w telewizji. Nie tylko na ich tle "Runaways" prezentuje się jednak bardzo pozytywnie, wnosząc do uniwersum sporo świeżego powietrza.

Historia grupy nastolatków odkrywających po pierwsze, że ich rodzice to zrzeszeni w tajnej organizacji złoczyńcy, i po drugie, że oni sami nie są tacy zwyczajni, jak mogłoby się wydawać, nie wygląda może na serial wybitny, ale na pierwszorzędną rozrywkę już tak. Dość powiedzieć, że pierwsze trzy odcinki (wszystkie są dostępne w ShowMaksie) mijają w mgnieniu oka, choć tak naprawdę dostaliśmy zaledwie zarys całej historii. Ta jest bowiem zaskakująco rozbudowana, oprócz dzieciaków obejmując również dorosłych i masę wątków, których powiązań możemy się na razie tylko domyślać.

Śledzenie, jak stopniowo są przed nami odkrywane kolejne tajemnice, sprawia jednak czystą przyjemność, bo twórcy (Josh Schwartz i Stephanie Savage) umiejętnie mieszają pełną mrocznych sekretów przygodę z bardziej typową historią obyczajową. Nie brakuje więc nastoletnich dramatów, przyjaźni i romansów, które ożywają na ekranie za sprawą obdarzonej świetną chemią młodej obsady. Dodajmy jeszcze do tego dobre, nieinfantylne dialogi, mnóstwo zwariowanych pomysłów i szczyptę emocji, a otrzymamy serial, który może być nawet czymś więcej, niż tylko cotygodniowym guilty pleasure. [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7