Z "The Walking Dead" do "Fear the Walking Dead" - znamy szczegóły crossovera dwóch seriali o zombie

"The Walking Dead" (Fot. AMC)

O tym wydarzeniu mówiło się już od jakiegoś czasu - tajemnicza postać z jednego serialu AMC o apokalipsie zombie miała pojawić się w drugim. Dziś już wiadomo, o kogo dokładnie chodzi.

Pierwsze informacje o planowanym crossoverze Robert Kirkman podał jeszcze w październiku, ale dopiero dziś dowiedzieliśmy, o co dokładnie chodzi. A raczej o kogo. Po wczorajszym odcinku "The Walking Dead" AMC oficjalnie ogłosiło, że postacią, która przeniesie się z tego serialu do "Fear the Walking Dead", będzie Morgan.

Wcielający się w tego bohater Lennie James ujawnił podczas programu "The Talking Dead", że 8. sezon serialu-matki jest jego ostatnim, a już teraz przenosi się do Austin w Teksasie, gdzie zaczynają się zdjęcia do 4. sezonu "Fear the Walking Dead". Jak dokładnie Morgan spotka bohaterów tego serialu, jeszcze nie wiadomo, podobnie jak tego, kiedy się to stanie.

Przypomnijmy wszak, że akcja spin-offa rozgrywa się przed aktualnymi wydarzeniami w "The Walking Dead", o ile więc twórcy nie zafundują nam sporego skoku w czasie, zobaczymy, co działo się z Morganem podczas jego nieobecności w serialu. Bo choć ten pojawił się już w 1. odcinku (jako jedyny z aktualnej obsady obok Ricka i Carla), potem na długi czas zniknął, na stałe wracając dopiero w 5. sezonie. Czyżby w międzyczasie zahaczył o Teksas, gdzie właśnie przenosi się akcja "Fear the Walking Dead"?

Brzmi to dość prawdopodobnie, a mądrzejsi będziemy być może już po kolejnych odcinkach "The Walking Dead", bo jak zapowiada showrunner serialu, Scott M. Gimple, w 8. sezonie zostało jeszcze sporo historii Morgana do opowiedzenia.

REKLAMA