Ta lista jest nam bliższa niż polska. 10 seriali, których Amerykanie szukali w Google w 2017 roku

"Trzynaście powodów" (Fot. Netflix)

0

Podczas gdy wyobraźnią Polaków rządziły tureckie telenowele i "Ucho Prezesa", Amerykanie oglądali to co my na Serialowej. Oto 10 seriali, które w tym roku zyskały na popularności za oceanem.

Google Trends to tematy najbardziej zyskujące na popularności w danym okresie czasu. Co roku Google wypuszcza listy, tworzone w oparciu o wyszukiwane hasła, które w danym roku zanotowały największy wzrost popularności w porównaniu do roku poprzedniego. W tym roku odważyliśmy się zajrzeć, jakie seriale były wyszukiwane przez Polaków i mocno się zdziwiliśmy, widząc pierwszą dziesiątkę. Połowę stanowią tureckie telenowele emitowane przez TVP, a do tego mamy trzy polskie produkcje i tylko dwie amerykańskie - "Trzynaście powodów" i "Riverdale".

Zerknęliśmy więc, jak prezentują się te dziesiątki gdzie indziej. I tak, na światowej liście seriali, które zyskały najbardziej na popularności w tym roku, rządzą "Stranger Things", "Trzynaście powodów" i... brazylijski "Big Brother". Na liście brytyjskiej można w kolei znaleźć m.in. "Peaky Blinders" i "Taboo".

Nie jest zaskoczeniem, że najbliższa nam okazała się lista amerykańska. Jako jedyna przynajmniej w jakimś stopniu pokrywa się z tytułami, które w tym roku były najpopularniejsze na Serialowej.

10. "American Gods"
9. "Big Little Lies"
8. "Santa Clarita Diet"
7. "The Good Doctor"
6. "Bachelor in Paradise"
5. "Riverdale"
4. "Iron Fist"
3. "This Is Us"
2. "Gra o tron"
1. "Trzynaście powodów"