Nasz top 15: Najlepsze nowe seriale 2017 roku

"The Handmaid's Tale" (Fot. Hulu)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

9. "American Gods"

"American Gods" (Fot. Starz)

"American Gods" (Fot. Starz)


Nie wiemy, co się stanie z "American Gods" po odejściu Bryana Fullera, ale uwielbiamy 1. sezon i wciąż jeszcze liczymy na równie dobre kolejne serie. W swoim debiutanckim sezonie ekranizacja popularnej książki Neila Gaimana była coraz lepsza z odcinka na odcinek, a bogactwo świata przedstawionego nie raz, nie dwa wprawiło nas w szczery zachwyt. Bo to świat, w którym nie istnieją żadne granice - fantazja przenika się tu z rzeczywistością, a ludzkie wierzenia przybierają całkiem realne kształty.

A i bohaterowie są mocno nietypowi - to personifikacje starych bogów, których imigranci z różnych krajów przywozili ze sobą do Ameryki, i nowych bożków, którzy wygrywają we współczesnym świecie, bo są oferują atrakcyjniejszą "religię". Wszyscy żyją wśród ludzi i wszyscy mają jakieś swoje cele. A w środku tego galimatiasu za chwilę ląduje facet o imieniu Cień (Ricky Whittle), który tuż po wyjściu z więzienia zostaje zatrudniony przez tajemniczego Pana Wednesdaya (niesamowity Ian McShane). Panowie razem podróżują przez Amerykę, zmierzając w kierunku, który tylko dla jednego z nich jest od początku do końca jasny.

1. sezon nie obejmuje całej książki, to zaledwie klimatyczne wprowadzenie do wojny pomiędzy amerykańskimi bogami i zarazem metafora świata, w którym żyjemy, podbijanego przez celebrytów, wszelkiego rodzaju ekrany, coraz lepsze gadżety, coraz to nowe używki. Serialowe wydarzenia toczą się dość powoli, tak żebyśmy mogli poznać ten niezwykły świat od podszewki. Serial wspaniale wygląda, jest cudownie surrealistyczny, napisany niczym najlepsza książka i zagrany na najwyższym poziomie. Już sama obsada, w której znajdują się także Emily Browning, Pablo Schreiber, Gillian Anderson, Orlando Jones czy Kristin Chenoweth, wystarczy, aby zapoznać się z "American Gods" - jednym z najbardziej niezwykłych, najoryginalniejszych i po prostu najlepszych seriali tego roku. [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15