Nasz top 15: Najlepsze nowe seriale 2017 roku

"The Handmaid's Tale" (Fot. Hulu)

0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

8. "GLOW"

"GLOW" (Fot. Netflix)

"GLOW" (Fot. Netflix)


Neony, spandex i brokat – witajcie w latach 80. w wersji pozbawionej najmniejszych przejawów dobrego gustu. Trudno jednak, by było inaczej, skoro mówimy o serialu zabierającym nas za kulisy absurdalnego (ale prawdziwego!) programu o kobiecym wrestlingu, w którym panie wcielały się w koszmarnie stereotypowe role i toczyły udawane walki na ringu.

Kpina? Nie dajcie się zwieść pozorom. Choć "GLOW" na pierwszy rzut oka przypomina idiotyczną komedię, to serial miejscami poważniejszy, niż niejeden skomplikowany dramat. A już na pewno traktujący całkiem serio siebie i swoje bohaterki – grupę kobiet, które bardzo różne okoliczności życiowe skłoniły do podjęcia nietypowej decyzji, wciśnięcia się w obcisłe stroje i manifestacji swojej siły w absolutnie wyjątkowy sposób.

"GLOW" jednocześnie tworzy stereotypy i spektakularnie je obala (nawet całkiem dosłownie), stawiając za nimi bohaterki z krwi i kości, które odzyskują (lub budują od podstaw) wiarę w siebie i własne możliwości. Takich serialowi absolutnie nie brakuje, podobnie jak wyrazistych kreacji, na czele z tymi Alison Brie i Betty Gilpin. Dzięki nim ekranowa tandeta zamienia się w bardzo inteligentny serial, który nie tylko ma coś do powiedzenia, ale jeszcze potrafi to powiedzieć w jedynym w swoim rodzaju stylu. A jak świetnie przy tym bawi! [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15