Nasze podsumowanie tygodnia - ostatnie hity w tym roku

"Peaky Blinders" (Fot. BBC)

0
1 2 3 4 5

HIT TYGODNIA: "Outlander" żegna się z Jamajką i zapowiada nowe przygody

"Outlander" (Fot. Starz)

"Outlander" (Fot. Starz)


Zgadzam się z tymi, którzy mówią, że "Outlander" miał już lepsze sezony niż trzeci, a przygoda na Jamajce koniec końców nieco mnie rozczarowała, zwłaszcza tym, jak potraktowano Geilis. Wiem, że to wina książki, niemniej jednak liczyłam tutaj na jakieś pogłębienie sprawy. Nie doczekałam się go, co jednak nie przeszkadzało mi się dobrze bawić podczas oglądania końcówki tego sezonu.

"Outlander" zamienił się tej jesieni w klasyczną przygodówkę, co miało tę zaletę, że czułam się, jakbym wróciła do klimatów z książek czytanych w dzieciństwie, których bohaterowie stawiali czoła tysiącom niebezpieczeństw i zawsze wychodzili z tego cało. Tak samo jest z Jamiem i Claire, którzy razem są w stanie przetrwać najgorsze koszmary i sprawić, że wszystko wydaje się ekscytujące.

Traktowanie tego jako czegoś więcej niż guilty pleasure byłoby w tym momencie nieporozumieniem, ale zawsze można przymknąć oczy na ewidentne bzdury i po prostu dać się ponieść przygodzie, doceniając przy tym rozmach, z jakim zrobione jest całe to widowisko. Cieszę się więc na myśl o budowaniu nowego domu przez Fraserów i wcielaniu w życie American dream od podstaw. "Outlander" dalej ma w sobie "to coś" i potrafi sprawiać widzom frajdę. [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5