Nasze podsumowanie tygodnia - ostatnie hity w tym roku

"Peaky Blinders" (Fot. BBC)

0
1 2 3 4 5

HIT TYGODNIA: Trudny coming out Rosy Diaz w "Brooklyn 9-9"

"Brooklyn 9-9" (Fot. FOX)

"Brooklyn 9-9" (Fot. FOX)


"Brooklyn 9-9" to mistrzostwo świata, jeśli chodzi o bezpretensjonalne wygłupy. Ale to też serial, który raz na jakiś czas poważnieje i bierze na tapet naprawdę trudny temat. Pamiętacie, jak w odcinku "Moo Moo" na przykładzie Terry'ego pokazano, że policja w USA inaczej traktuje osoby o kolorze skóry innym niż biały? "Game Night" z coming outem Rosy Diaz, która bała się powiedzieć rodzicom, że jest biseksualna (i nic dziwnego, każdy by się bał Danny'ego Trejo!), dorównuje tamtemu odcinkowi.

Stephanie Beatriz, która zaliczyła podobny coming out w prywatnym życiu, była świetna, kiedy przyszło jej pokazać wrażliwą stronę swojej nieustraszonej bohaterki. A i scenarzyści dali jej wiele okazji do wykazania się, bo nie poszli na łatwiznę. Rodzice, dla których orientacja seksualna córki okazała się szokiem, nie zaakceptowali jej w minutę, a tym, któremu przyszło to łatwiej, o dziwo okazał się groźny ojciec. Matka nie była w stanie stawić czoła swojej "nowej" córce i w efekcie skończyły się rodzinne wieczory z grami planszowymi. "Zwykły" sitcom pewnie zakończyłby ten odcinek w dużo bardziej cukierkowy sposób, dlatego "Brooklyn 9-9" należą się brawa za realistyczne podejście.

A poza tym wypada dodać, że podwójny jesienny finał 5. sezonu - po którym prawdopodobnie nastąpi dłuższa przerwa, bo w styczniu nie ma miejsca na "Brooklyn 9-9" w ramówce FOX-a - przyniósł też mnóstwo innych atrakcji, na czele z powrotem Chelsea Peretti jako Giny i cliffhangerem, który sprawia, że oczekiwanie na ciąg dalszy będzie się dłużyć. [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5