Nasze największe serialowe rozczarowania 2017 roku

"Sherlock" (Fot. BBC)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Nigdy w historii nie było tak dużo seriali jak w tym roku i nigdy nie czuliśmy się aż tak rozczarowani. Od Marvela i Netfliksa, poprzez "Sherlocka", aż po 3. sezon "Fargo" - oto nasze największe serialowe rozczarowania 2017 roku.

Netflix i Marvel to już nie jest idealny związek

"Iron Fist" (Fot. Netflix)

"Iron Fist" (Fot. Netflix)


Do pewnego momentu wszystko układało się idealnie. "Daredevil", "Jessica Jones" i "Luke Cage" mieli swoje mocne i słabe strony, ale ogólnie współpraca Netfliksa z Marvelem wyglądała na naprawdę udaną. W mijającym roku jednak coś zaczęło się sypać.

I to od razu spektakularnie, bo "Iron Fist" wyglądał jak ubogi krewny "Arrowa" (a to spore osiągnięcie) i w porównaniu do swoich poprzedników prezentował się wprost fatalnie. Można się było tylko zastanawiać, czy najgorzej w tym wszystkim wypadał scenariusz, grający główną rolę Finn Jones, czy może jednak sceny "akcji". Co się stało, Netfliksie? Wypadek przy pracy? Źle dobrani ludzie za sterami? A może po prostu zmęczenie materiału?

Ta ostatnia wersja wydaje się całkiem bliska prawdy, gdy weźmiemy pod uwagę drugi marvelowski serial Netfliksa z tego roku, czyli "The Defenders". Serial, który miał być przecież hitem i wielką kulminacją serialowego uniwersum. Wyszła zrobiona na siłę produkcja, której każda scena wręcz krzyczy, że powstała, bo tego wymagały zapisy w umowie z Disneyem. Synonim przeciętności, na wspomnienie którego nadal muszę powstrzymywać ziewanie, a fabuły nijak nie potrafię sobie przypomnieć. Jak przez mgłę kojarzę tylko, że była tam trójka postaci, które kiedyś lubiłem i jeden chłystek ze świecącą pięścią.

Czy to stały trend, czy tylko kryzys formy dowiemy się wkrótce, bo oczywiście kolejne sezony wszystkich seriali już powstają, ale na myśl o nich nie potrafię wykrzesać z siebie nawet krzty dawnego entuzjazmu. I nie zmienia tego "The Punisher", czyli jedyna rzecz, która Marvelowi i Netfliksowi w 2017 roku wyszła. Wiele o ich związku mówi to, że początkowo tego serialu nawet nie było w planach. Może pora je zweryfikować? [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
REKLAMA