Najlepsze seriale 2017 roku wg naszych czytelników

Jutro ogłosimy nasz redakcyjny Serial Roku 2017, a tymczasem mamy wyniki Waszego głosowania. Walka rozegrała się pomiędzy dwoma tytułami i ku naszemu zaskoczeniu wygrał ten, który wydawał nam się bardziej niszowy.

W tym roku Wasze głosowanie okazało się emocjonującą i trzymającą w napięciu do ostatniej chwili rywalizacją dwóch tytułów: "Opowieści podręcznej" i "Dark". I w końcu to ten bardziej utytułowany serial musiał złożyć broń, ustępując miejsca grudniowej sensacji z Niemiec. "Dark" wygrał co prawda tylko o kilka głosów, ale to w zupełności wystarczyło.

"Opowieść podręcznej" zajęła drugie miejsce, a tuż za nią uplasował się "Mindhunter", "Pozostawieni" i "Wielkie kłamstewka". W pierwszej dziesiątce znalazły się także dwie świetne nowości ("Legion" i "Kroniki Times Square"), dwa telewizyjne blockbustery ("Gra o tron" i "Stranger Things") oraz niespodzianka w postaci "The Good Place". Z polskich seriali do zestawienia zdołała załapać się "Wataha".

W porównaniu z listą sprzed roku nastąpiła dość duża wymiana. Jedna trzecia listy to tegoroczne nowości, a poza tym wielu seriali nie ma, bo albo się zakończyły, albo miały w tym roku przerwę. Z tego powodu nie znajdziecie tutaj "Westworld", "American Crime Story", "Młodego papieża" czy "Atlanty". Największe spadki - z wysokich pozycji poza listę - zaliczyły "Black Mirror", "The Americans", "This Is Us", "Peaky Blinders" czy "Orange Is the New Black". To pokazuje, że konkurencja była w tym roku jeszcze większa.

Oto 29 najlepszych seriali 2017 roku wg czytelników Serialowej.

27-29. "The Punisher"
"Shameless"
"Better Call Saul"
23-26. "Wataha"
"The Marvelous Mrs. Maisel"
"BoJack Horseman"
"Alias Grace"
20-22. "Mr. Robot"
"Gomorra"
"Ania, nie Anna"
19. "Riverdale"
17-18. "Manhunt: Unabomber"
"Rick i Morty"
16. "Halt and Catch Fire"
13-15. "Twin Peaks"
"Trzynaście powodów"
"Master of None"
12. "Narcos"
11. "The Crown"
10. "Kroniki Times Square"
9. "Gra o tron"
8. "The Good Place"
7. "Legion"
6. "Stranger Things"
5. "Wielkie kłamstewka"
4. "Pozostawieni"
3. "Mindhunter"
2. "Opowieść podręcznej"
1. "Dark"

REKLAMA